Jump to content


Fotografije

Koji bicikl kupiti?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
51 odgovora na ovu temu

#1 Damir_Bg

Damir_Bg
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 25 May 2016 - 04:47 PM

Bicikl koristim za vožnju do posla i nazad, nekih 15-20km u oba pravca. Trenutno vozim Capriolo Cobu kupljenu polovnu pre 2 godine. Generalno sam zadovoljan, održavam ga u lokalnom servisu, od većih kvarova sam imao pucanje zadnje osovine, srećom bilo je na 500 metara od kuće pa nisam morao mnogo da guram. Ali vremenom su mi apetiti porasli pa bih da ga zamenim novim, boljim biciklom. Zato sam se i učlanio kako bi mi iskusniji vozači preporučili nešto kvalitetnije.

Totalni sam laik po poznavanju delova bicikala, ali kapiram da koliko para, toliko muzike.

Ono što sam gledao i što mi je zanimljivo je Capriolo level 9.4 i Polar Mirage Pro 29"

Ako postoji nešto kvalitetnije i bolje, a da je u tom cenovnom rangu, molio bih da mi predložite.
  • 0

#2 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 25 May 2016 - 05:39 PM

Sa Level 9,3 sam zadovoljan.9,4 je vjerovatno jos bolji.Za Polar nemam iskustva.Pozdrav.


  • 1

#3 Damir_Bg

Damir_Bg
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 25 May 2016 - 05:56 PM

Čini mi se da za malu razliku u ceni između modela 9.3 i 9.4, 9.4 ipak ima bolje komponente pa je bolje u startu dodati novac nego posle nadogradjivati 9.3. Čekam da se javi neko ko je vozio oba modela pa može konkretno da kaže.

A tebi kolega pjesak hvala na odgovoru.
  • 0

#4 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 25 May 2016 - 06:30 PM

Otidji u prodavnice i pitaj hoce li biti kakvih popusta u skorije vrijeme(ali nevjerujem u sezoni).Postoji mogucnost kupovine na rate.Vidi sta ti je najpovoljnije.Sto se tice mjenjanja na novom biciklu.Ja nisam za to.Tek kada dio ode onda se moze kupiti nesto kvalitetnije.Samo pedale i sjediste ako ne odgovara treba novo mjenjati.Naravno to je moje misljenje.


  • 2

#5 Damir_Bg

Damir_Bg
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 25 May 2016 - 07:27 PM

Prošetaću se, imam ovlašćenog dilera za Capriolo blizu kuće pa ću se prošetati da vidim imaju li oba pa da uporedim.
  • 0

#6 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 26 May 2016 - 04:51 AM

Ako je put po asfaltu, gledao bih neki treking/hibrid, pre nego MTB.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#7 Damir_Bg

Damir_Bg
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 26 May 2016 - 02:26 PM

Pa uglavnom vozim po asfaltu, ali nekada sam zbog saobraćaja prinuđen da upadnem u rupu, zbog toga i gledam MTB.
Možeš li mi objasniti prednosti treking bicikla? I zašto treking umesto MTB?
  • 0

#8 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 26 May 2016 - 02:53 PM

Pa uglavnom vozim po asfaltu, ali nekada sam zbog saobraćaja prinuđen da upadnem u rupu, zbog toga i gledam MTB.
Možeš li mi objasniti prednosti treking bicikla? I zašto treking umesto MTB?

 

Treking i "MTB 29er" su istih točkova, s tim što MTB prihvata nešto šire gume. Mada i na treking možeš staviti šire gume ako želiš.

 

Treking koji bih ja izabrao je bez amortizera, sa ramom nešto lakšim, a i gume bih stavio neke ćelave, ili sa manjom šarom, za asfalt. Takav bicikl će lakše i brže ići po asfaltu, moći će se na njega staviti blatobrani i pak treger, što je veoma praktično ako se koristi za do posla i nazad. Neke tri godine sam putovao na posao preko 10 km udaljen od kuće i takav bajs mi je bio idealan (leti kad je baš toplo i suvo, drumaš!). 

 

Na većinu treking/hibrid bajseva se može staviti neka šira guma, tipa 42 mm, tada će biti otporan na rupe gotovo kao i sa MTB gumama, a i dalje brži i bolji za asfalt. Sa takvim bajsom se može voziti i kroz šumu, samo ne neki agresivan off-road sa velikim skokovima i slično.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#9 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 26 May 2016 - 04:25 PM

Da, da, neki trekking/city ti je mnogo praktičniji, sa blatobranima celom dužinom pozadi i napred i sa paktregerom da ne moraš nositi ništa na leđima. Izdržaće to i pokoju rupu bez problema. Još ako ima i dinamo sa svetlima da ne brineš noću, pa kao gospodin čovek na posao. MTB odavno više nije popularan, smejaće ti se na poslu, nemoj da se brukaš :D.  


  • 0
Pozdrav

#10 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 26 May 2016 - 04:28 PM

Glas za mtb.


  • 1

#11 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 26 May 2016 - 04:42 PM

Ali zašto? Osim ako nije iz čiste ljubavi prema MTB ili odbojnosti prema city/trekking biciklima (što nije naveo), za ono što je opisao ne treba mu MTB. 


  • 0
Pozdrav

#12 Damir_Bg

Damir_Bg
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 26 May 2016 - 05:04 PM

Po vašim savetima gledao sam neke treking bicikle, ali nisu mi tako atraktivni kao MTB. Capriolo Cobra koji sada vozim ima ćelave gume i razlika je baš velika u odnosu na krampone. Šta bi ste mi preporučili od treking bicikala, možda i nađem nešto što bi mi se svidelo.

Danas sam bio u radnji ali nemaju level 9.4, probao sam model level 9.2 i mogu da ga pohvalim. Sviđa mi se veći točak i širi volan. Kroz razgovor sa majstorom koji radi u servisu saznao sam da prednji lančanik ima manje zuba kada je točak 29", ali da je on stavljao veće zupčanike i štelovao menjače po želji. Imaju u radnji i Polar Mirage, ali njega nisam mogao da probam jer nisu montirane pedale. Inače postoji varijanta sa mehaničkim diskom i sa klasičnim V-brake kočnicama. Što bi se reklo, koliko para, toliko muzike.
  • 1

#13 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14628 posts

Postavljeno 26 May 2016 - 05:05 PM

http://www.markonisp...cape-3-charcoal


  • 0

#14 Damir_Bg

Damir_Bg
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 26 May 2016 - 06:29 PM

Ovaj Giant zanimljivo izgleda, ali vila je kruta, menjači su tourney, koji su koliko sam čitao lošiji od ovih na Polaru ili Capriolu.
Ne znam ni ja više, više sam za to da uzmem MTB i da na njega nabacim neke ćelave gume i teram tako. Jer za te pare koliko košta neki treking, mogu da uzmem pristojan MTB.
  • 0

#15 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 26 May 2016 - 06:42 PM

Ovaj Giant zanimljivo izgleda, ali vila je kruta, menjači su tourney, koji su koliko sam čitao lošiji od ovih na Polaru ili Capriolu.
Ne znam ni ja više, više sam za to da uzmem MTB i da na njega nabacim neke ćelave gume i teram tako. Jer za te pare koliko košta neki treking, mogu da uzmem pristojan MTB.

 

Kruta vila je bolje rešenje za 10+ km po asfaltu. Ja bih gledao tako neki bajs za do posla-nazad (blatobrani, pak treger). Naravno, poslužiće svaki bajs. Imaš predloge, savete, pa izvagaj za sebe.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#16 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 26 May 2016 - 06:46 PM

Meni od ove sezone zavisi da li prelazim na level9.5.Ako ne budem imao nekakvih vecih ulaganja ostajem na level 9.3.Danas sam u Temerinu gledao bicikle.Vecina ljudi gleda da kupi bicikl na pocetku sezone.Tada ima malo pogodnosti.Ako budem mjenjao bicikl to ce biti naredni januar,a svoj cu prodavati u maju.


  • 0

#17 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 26 May 2016 - 06:52 PM

Ali zašto? Osim ako nije iz čiste ljubavi prema MTB ili odbojnosti prema city/trekking biciklima (što nije naveo), za ono što je opisao ne treba mu MTB. 

Najbolje je 1 mtb,1treking i 1 drumas.Ali to je vec skupa rabota.Ako je jedan bicikl onda se ja odlucujem za mtb 29".Meni tako odgovara.Drugi biciklista treba da otkrije sta je njemu dobro.


  • 0

#18 Damir_Bg

Damir_Bg
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 26 May 2016 - 07:06 PM

Na Cobri mi je kruta vila i nekad ume da smeta po neravnom putu, a opet ovi bicikli koje sam gledao imaju vile koje imaju mogućnost zaključavanja pa bih i to mogao da navedem kao prednost. Planiram da sa tim jednim biciklom idem svuda, ne mogu da priuštim sebi dva komada, jedan za drum i jedan za poljske puteve ili šumu.
  • 0

#19 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 26 May 2016 - 10:05 PM

Najbolje je 1 mtb,1treking i 1 drumas.Ali to je vec skupa rabota.Ako je jedan bicikl onda se ja odlucujem za mtb 29".Meni tako odgovara.Drugi biciklista treba da otkrije sta je njemu dobro.

 

Ih bre, očekivao sam objektivne razloge.

 

Damire, ako ti je MTB najatraktivniji i to ti je bitno, onda MTB definitivno. Pogotovo ako misliš da voziš kroz šumu ili neki ozbiljniji offroad, ali onda to i navedi u prvom postu. Na pitanje tipa "Treba mi bicikl, 99% za lagani asfalt, 1% za agresivni downhill, koji mi bicikl preporučujete?" (ne kažem da si to rekao, ali ideš u tom pravcu sada) postoji samo jedan odgovor.


  • 0
Pozdrav

#20 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14628 posts

Postavljeno 26 May 2016 - 10:34 PM

Kad si vec u Beogradu idi i pogledaj Giant, odnosno podigni ga da vidis koliko je lagan. Rade tourney menjaci na dzajantu bez problema, pise da ima i gume sa zastitom da ne zakasnis na posao, ako trazis takav bicikl. Mogu i normalni blatobrani i paktreger pozadi da se stavi na ovaj pomenuti.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika