Jump to content


Fotografije

Tockovi


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
626 odgovora na ovu temu

#121 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 01 September 2019 - 05:28 AM

Dobar izbor. Možda se neki neće složiti da je Ksyrium odličan točak, ali težina od samo 1500 grama u tom cenovnom rangu je super. Taj točak će ti trebati kad god budeš odlučio da se nekud pentraš i nećeš zažaliti. 

 

A DT swiss nisam probao ali mi sa tako malo većim brojem žbica deluje baš jako. Koja je težina za DT Swiss set? I reci mi da li je na DT swissu glasan ili tih freehub? 


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#122 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 September 2019 - 11:08 AM

Misliš na 105 5800 nablama? :D Freehub je tih, standardno za Shimano. Težina svuda na netu je 2kg tačnije 1985g (890+1095) znači isto kao ovaj par što vozim 4 godine (R501+Aksium) mada ja sam ih kuhinjskom vagicom izmerio na 1900g ali moguće da ta analogna greši osetno. Ovde nemam digitalnu, u selu mi je. U svakom slučaju teški su i ružni, ne planiram to da vozim, biće za budući treking i za bekap za drumaša. Nisam ni ubeđen da broj žica čini te točkove a za felne sam čuo oprečna mišljenja. Ipak deluju kvalitetno i navodno su ručno pleteni, guglao sam dosta ti točkovi nisu uopšte jeftini, uzeo sam ih samo zato što su novi skoro nevožni a džabe.


  • 0

#123 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 01 September 2019 - 12:29 PM

A jeste, to sam prevideo da su nable 5800. Mene jedino to odvraća od Shimano točkova. Ja baš ne volim kad je tako tih freehub, volim kad ne pedalam da i dalje nekako imam interakciju sa točkovima, a to mi je najlepše preko zvuka od freehub-a. :)

 

Ima DT Swiss i drugih točkova koji imaju glasnije freehubove, i dosta su lakši, samo naravno i osetno skuplji.


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#124 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 September 2019 - 08:19 PM

Da li neko ima proveren info da li stari Shimano R550 točkovi imaju onaj marker potrošenosti felne (rupicu, udubljenje)?

Meni čovek kaže da nemaju ali meni to nema nikakve logike, pošto R500 i R501 imaju.


  • 0

#125 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 20 September 2019 - 10:20 AM

Prodao sam jedne takve..hmm nisam siguran da imaju


  • 0

#126 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 20 September 2019 - 11:41 AM

 stavi lenjir na obruc pa ces videti i bez rupica


  • 0

#127 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 September 2019 - 12:58 PM

Imaju marker/tačkicu/rupicu naravno, na obe strane felne nasuprot ventilu, čovek nije znao da je to to pa mi rekao da misli da nema. Kupio sam već točak, kad je već veoma jeftin bio zašto da ne, da uparim sa zadnjim shimano pošto mi je prednji mavic. Ovaj točak

 

https://www.2bike.rs...ak-shimano-r550

 

Činilo mi se jeftino pa nisam hteo da poručujem otišao lično da pogledam stanje. Ispalo da je lep, očuvan, lepo se vrti, markeri su tu felna ima još mesa, i guma će da trči još neko vreme. Moram da pohvalim prodavca, ja mu pružio 35 čovek mi vratio 5 eur uzeo samo 30, ne znam zašto valjda jer sam potegao bajsom čak do tamo.. poslužio me hladnim sokom, ispričasmo se, žao mi što nisam imao više vremena bio sam u žurbi da nastavim dalje. Ponudio pomoć ako išta nekad zatreba ubuduće, neki defekt u prolazu ako bude itd.

Ali nisam ni iznenađen, navikao sam uglavnom samo na dobra iskustva s prodavcima na berzi : ) ne znam odakle drugima toliko loših iskustava, ili se loša prosto više čuju, ne znam. Do duše ja i ne kupujem često.


  • 1

#128 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 20 September 2019 - 04:07 PM

Sta ti je ovde trebao marker? Ovde se iz aviona vidi da je tocak odlican.


  • 0
.

#129 vladapile

vladapile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 475 posts
  • LocationBrus

Postavljeno 20 September 2019 - 06:51 PM

Ево две године како возим друмаша на ком су DTSwiss R1900 точкови, предњи 24 а задњи 28 жбица. Већ на првој вожњи сам осетио да ми мнооого смета бочни ветар (за разлику од претходног МТБ-а). При брзини преко 30 Км/х је јако за.ебано. Да ли је то до точкова, бицикла или мене?


  • 0

cycling is life, that's why I pedal ...


#130 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 September 2019 - 07:07 PM

Otkud znam Zare nemam ja toliko iskustva da išta ocenim preko slika : ) a i imam neko pravilo da polovnu robu kupujem samo u viđenom stanju pa ako se zaebem sam sam kriv : ) retko kad poručim nešto iole skuplje na neviđeno.

Vlado moje je mišljenje da je to zato što su ceo bicikl a i točkovi dosta lakši
  • 0

#131 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1366 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 September 2019 - 11:47 PM

Ево две године како возим друмаша на ком су DTSwiss R1900 точкови, предњи 24 а задњи 28 жбица. Већ на првој вожњи сам осетио да ми мнооого смета бочни ветар (за разлику од претходног МТБ-а). При брзини преко 30 Км/х је јако за.ебано. Да ли је то до точкова, бицикла или мене?


To su prilično plitki točkovi da bi im smetao vetar. Ako imaš pljosnate žice, to može da doprinese, ali najverovatnije samo treba da navikneš na lakši bajs koji je osetljiviji na bočni vetar od mtb-a.
  • 0
The sea, the sea

#132 vladapile

vladapile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 475 posts
  • LocationBrus

Postavljeno 21 September 2019 - 05:42 AM

To su prilično plitki točkovi da bi im smetao vetar. Ako imaš pljosnate žice, to može da doprinese, ali najverovatnije samo treba da navikneš na lakši bajs koji je osetljiviji na bočni vetar od mtb-a.

Нису пљоснате жбице... Изгледа да се ја споро привикавам а и моја телесна тежина (тј. лакоћа) доприноси да лелујам на ветру 😏
  • 0

cycling is life, that's why I pedal ...


#133 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1366 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 September 2019 - 07:48 AM

Нису пљоснате жбице... Изгледа да се ја споро привикавам а и моја телесна тежина (тј. лакоћа) доприноси да лелујам на ветру


I hear ya... 59kg
  • 0
The sea, the sea

#134 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 21 September 2019 - 10:09 AM

Nije nista od toga nego ili je vrlo malo, nego je brzina osetno veca nego na mtb-u pa se i bocni vetar vise oseca. 


  • 0
.

#135 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1366 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 September 2019 - 12:19 PM

Ipak sa težim biciklom imaš niži centar težišta što doprinosi stabilnosti, a mtb ima i drugačiju geometriju i širi volan pa kontam da sve to zajedno utiče na osećaj.
  • 0
The sea, the sea

#136 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 14 October 2019 - 07:15 PM

Ništa više ne vode brigu o točkovima ni timovi pred hronometar, mada mislim da ste ih u nekim momentima i prevazišli. :) ni oni se ne bi setili šta im sve može narušiti aerodinamiku.
Neću valjda i ja ovako za koju godinu, bar se nadam, mada kad sam mogao da pročitam sve, kritična sam grupa :)
  • 2

#137 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 November 2019 - 06:12 PM

Zadnji ksyrium točak mi cakće/pucketa pa stoga ih nisam ni vozio dok to ne rešim jer nervira, prešao manje od 200 km. Znao sam da zvuk dolazi od žica a ne iz nable ali tek sad sam precizno utvrdio kako šta. Dakle žice su čini mi se nedovoljno zategnute (na prednjem točku su primetno čvršće) i to pucketanje se javlja kad ih napnem lateralno ili u vožnji kad se pritiskaju pedale. Kada ih natežem rukom radijalno nema pucketanja niti kad celom svojom težinom opteretim točak, samo kad ga opterećujem bočno. Kao da se glave žica nameštaju, sležu, ili niple ne znam. Nadam se da će zvuk nestati kada se žice dotegnu. Možda nije bilo pametno ni tih 200 km da vozim da ne zamaram alu žice jer su labave.

 

https://www.aliexpre...2488509709.html

 

https://www.aliexpre...2383873265.html

 

https://www.ebay.com...05/131218267838

 

Ima li neko iskustva s ovim? Mada verovatno ću uzeti Unior jer je mala razlika u ceni a nemam poverenja u kineze.


  • 0

#138 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 11 November 2019 - 08:48 PM

Ne znam cenu za Unior ali druga a posebno treca varijanta izgleda odlicno. 


  • 0
.

#139 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 November 2019 - 12:54 PM

Da i meni se sviđa druga varijanta zbog tog standardnog kruškastog oblika na koji sam navikao kad radim s ključem, a Unior prodavci na berzi valjaju za 1000 din te sam mislio da mu je to okvirno i realna cena nisam ni zvao uvoznika da proverim, međutim evo sad nađem za 450 din i imaju ga na stanju tako da ću njega uzeti.

 

https://www.uniorteo...tID=255&lng=srb


  • 0

#140 IgorMiletic

IgorMiletic
  • Members
  • PipPipPip
  • 101 posts

Postavljeno 12 November 2019 - 04:34 PM

@Gadjan, ako te ne mrzi napisi utiske o tockovima koje si kupio, mozda jos nekog sem mene zanima :)
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika