Jump to content


Fotografije

Ostecen konus


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
58 odgovora na ovu temu

#41 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 July 2020 - 05:53 AM

Kako nema, gde si tražio?


  • 0

#42 markhizio

markhizio
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts
  • LocationRuma

Postavljeno 19 July 2020 - 12:39 PM

Kako nema, gde si tražio?

Svuda sam gledao. Prodaju za punu osovinu. Koje su mi druge opcije pored kupovine cele nable?

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
  • 0

#43 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 19 July 2020 - 02:28 PM

Prosetacu se ja sutra da ti uzmem konuse i osovinu mislim da ima ovde kod mene u komsiluku na NBG.
Nemok kupujes to djubre od nabli...
  • 0

#44 markhizio

markhizio
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts
  • LocationRuma

Postavljeno 19 July 2020 - 02:33 PM

Prosetacu se ja sutra da ti uzmem konuse i osovinu mislim da ima ovde kod mene u komsiluku na NBG.
Nemok kupujes to djubre od nabli...

 

Zahvaljujem. Dimenzije osovine koja je u nabli: 108mm, 5/16 inch (7.9mm~8mm).


  • 0

#45 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 19 July 2020 - 02:48 PM

Mislim da je bio neki komplet oko 250 300 rsd, bas cu pogledati sutra, suplja nabla sa konisoma za prednji tocak...
  • 0

#46 markhizio

markhizio
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts
  • LocationRuma

Postavljeno 19 July 2020 - 05:20 PM

Mislim da je bio neki komplet oko 250 300 rsd, bas cu pogledati sutra, suplja nabla sa konisoma za prednji tocak...

 

Nadam se da imaju.


  • 0

#47 markhizio

markhizio
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts
  • LocationRuma

Postavljeno 20 July 2020 - 01:04 PM

Koji je ishod? :)


  • 0

#48 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 July 2020 - 08:20 PM

Ishod je da sam ja prolazio pored dva planetbajka ali usled frke i žurbe zaboravo da svratim i proverim (a poneo sam svoj stari polovan M9 prednji konus za šuplju osovinu da uporedim), jer prosto mi je neverovatna tvoja priča da toga nema, a piše na sajtu da ima na stanju i to ne u jednoj nego svakoj radnji.


  • 0

#49 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 468 posts

Postavljeno 20 July 2020 - 08:27 PM

Evo ja sam danas trazio m9x10,5 konus i nema u 3 planetbike iako pise na stanju da ima.. pojma nemaju sta rade

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#50 markhizio

markhizio
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts
  • LocationRuma

Postavljeno 20 July 2020 - 09:21 PM

Ishod je da sam ja prolazio pored dva planetbajka ali usled frke i žurbe zaboravo da svratim i proverim (a poneo sam svoj stari polovan M9 prednji konus za šuplju osovinu da uporedim), jer prosto mi je neverovatna tvoja priča da toga nema, a piše na sajtu da ima na stanju i to ne u jednoj nego svakoj radnji.

 

M9 je koji prečnik? Meni treba za osovinu 8mm. Naručio sam neke u Capriolu večeras od 8mm.

 

Videću da li valjaju.


  • 0

#51 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 July 2020 - 09:48 PM

Ne znam ja te prečnike i dimenzije, nisam se nikad udubljivao jer je meni to nebitno, ponesem osovinu i stari konus i to je to, ne oslanjam se ni na šta drugo šta piše negde. Da imam u ruci odmah bih znao da li je to taj, evo našao sam i svoje stare oštećene iz quando nabli, a prilično sam siguran da su isti i na Shimano, zato ih i zovu "prednji konus šuplje osovine".

Skoro sigurno je onaj sa planetbike linka koji sam ostavio na prošlim stranama, to je standardan jako rasprostranjen konus i morao bi lako da se nađe, prosto mi je neverovatno da nema, zato sam hteo da proverim svojim očima i ušima. Svakakvih prodavaca sada ima svuda, imao sam dovoljno puta situacije da imaju nešto pred očima i ne znaju da je to to što tražim nego mora da im se pokaže prstom.

Pokušaj i ovde:

 

http://www.ris-cycli...osovine-2324qr/


  • 0

#52 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 July 2020 - 10:26 PM

Šta bi na kraju s konusima?

 

Ne znam gde ste to gledali :) evo ja sam danas tek konačno stigao do grada, (nisam bio neko vreme u BG) svratio do meni prvog najbližeg planetbajka (Cara Dušana) i naravno ima konusa i za prednju i za zadnju šuplju osovinu, kao što i piše na sajtu da ima na stanju. Dečko za sekundu uzeo s police, stoje odmah njemu iza leđa iza kase. 25 din su kao što i piše, uzeh po dva komada iako mi ne treba, moji na prednjoj assess nabli su ok jer taj mtb više uopšte ne vozim a i zadnji u šimano nabli su onda sigurno odlični jer sam nju uzeo kasnije, novu u radnji pa upleo točak. Ali zatrebaće ako ništa kad budem devojci servisirao nable.

 

Jel si se snašao? Mogu i tebi da ih pošaljem nekako ili ako dođem do Rume da kupujem neke olovne i 18650 baterije da ponesem.


  • 0

#53 markhizio

markhizio
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts
  • LocationRuma

Postavljeno 31 July 2020 - 10:28 PM

Šta bi na kraju s konusima?

Ne znam gde ste to gledali :) evo ja sam danas tek konačno stigao do grada, (nisam bio neko vreme u BG) svratio do meni prvog najbližeg planetbajka (Cara Dušana) i naravno ima konusa i za prednju i za zadnju šuplju osovinu, kao što i piše na sajtu da ima na stanju. Dečko za sekundu uzeo s police, stoje odmah njemu iza leđa iza kase. 25 din su kao što i piše, uzeh po dva komada iako mi ne treba, moji na prednjoj assess nabli su ok jer taj mtb više uopšte ne vozim a i zadnji u šimano nabli su onda sigurno odlični jer sam nju uzeo kasnije, novu u radnji pa upleo točak. Ali zatrebaće ako ništa kad budem devojci servisirao nable.

Jel si se snašao? Mogu i tebi da ih pošaljem nekako ili ako dođem do Rume da kupujem neke olovne i 18650 baterije da ponesem.

Točak je završio kod majstora i još uvek je tamo od ponedeljka. Koji je prečnik navoja, treba mi od 8mm?

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
  • 0

#54 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 July 2020 - 10:44 PM

Da, 8 mm je.


  • 0

#55 markhizio

markhizio
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts
  • LocationRuma

Postavljeno 31 July 2020 - 11:23 PM

Da, 8 mm je.

 

Ok. Javiću se ako bude tropa kod majstora.

 

Imaš li predstavu koji je od ovih sa sajta: https://planetbike.r...r=cena-rastu--e

 

Zvao sam i Planet da ih pitam koji da uzmem i rekoše mi da ne znaju da mi kažu.


  • 0

#56 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 July 2020 - 11:54 PM

Dadoh ti link još pre tri nedelje pa si zaboravio :) na prethodnoj strani.

 

https://planetbike.r...e-2324qr-2.html

 

Šta je s tim majstorom, jel moguće da nema ovaj standardni najrasprostranjeniji konus ili je tolika gužva da ne može da stigne od ponedeljka? To je posao od 10 minuta. Trebao si to sam odavno.. do sada bi se navozao.


  • 0

#57 markhizio

markhizio
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts
  • LocationRuma

Postavljeno 01 August 2020 - 01:00 AM

Dadoh ti link još pre tri nedelje pa si zaboravio :) na prethodnoj strani.

https://planetbike.r...e-2324qr-2.html

Šta je s tim majstorom, jel moguće da nema ovaj standardni najrasprostranjeniji konus ili je tolika gužva da ne može da stigne od ponedeljka? To je posao od 10 minuta. Trebao si to sam odavno.. do sada bi se navozao.

Verovatno je u gužvi majstor. Pitah preko telefona servisera iz Planet Bike-a baš za taj konus sa linka da li će odgovarati i nije bio siguran.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
  • 0

#58 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 August 2020 - 09:32 AM

Pa naravno, ne može da ti garantuje, nisam ni ja 100% siguran kad nisam video tvoju nablu ni imao konus i osovinu u ruci, ali ako je quando nabla s šupljom osovinom, skoro sigurno je to taj.


  • 0

#59 markhizio

markhizio
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts
  • LocationRuma

Postavljeno 07 August 2020 - 05:59 PM

Odradio majstor posao juče. Sve zajedno naplatio 800 din.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika