Jump to content


Fotografije
- - - - -

Kruzeri (Cruisers)

cruiser kruzer cruiser bicycle traveling biking

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
67 odgovora na ovu temu

#1 SasaP

SasaP
  • Members
  • PipPipPip
  • 165 posts

Postavljeno 13 June 2015 - 08:01 PM

Otvaram ovu temu da bi budućim kruzerašima pomogla, a aktuelne da bi okupila, radi razmene iskustva. Tako da pišite i postavljajte fotke.

 

Moj kruzer je stigao tek pred nedelju dana i još sam nov u tome. Zbog poslovnih obaveza, uspeo sam napraviti tek nekih 70-80 kilometara vožnje, tako da još nisam u poziciji rasipati neko znanje i iskustvo vezano za ovu vrstu bicikla.

 

Kao prvo, ja sam ovaj bicikl izabrao zbog putovanja (mada ga koristim i svakodnevno) i zbog drugačijeg položaja tela. Dok mi "mašina" nije stigla, uglavnom su mi govorili da je to pogrešna vrsta bicikla. Ipak, posle tih nekoliko sati vozikanja, moram da kažem da nisu u pravu.

 

Bicikl jeste drugačiji od "normalnog". Noge stoje drugačije, ruke takođe, i uopšte raspored težine tela je drugačiji. Međutim, to ne remeti udobnost.

Još jedan detalj za koji je potrebno privikavanje, jeste dužina bicikla. Ali u vožnji to baš i ne znači puno.

Ispočetka je sve jako čudan trip, a reakcije ljudi svakako ne izostaju.

 

Uglavnom, plan mi je biciklariti Vojvodinom, odnosno rute od 70-100km dnevno.

 

Ovo je moj komad bicikla, fotknut pre nedelju dana:

 

Bicigla.jpg

 

 


  • 2

#2 Vanja_V

Vanja_V
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 313 posts

Postavljeno 13 June 2015 - 08:07 PM

Zanimljiva masina :) sa ovim sigurno privlacis paznju

Sent from my K013 using Tapatalk
  • 0

#3 SasaP

SasaP
  • Members
  • PipPipPip
  • 165 posts

Postavljeno 13 June 2015 - 08:12 PM

Zanimljiva masina :) sa ovim sigurno privlacis paznju

Sent from my K013 using Tapatalk

Hvala! Nažalost da. Ali za sada su me samo jednom zaustavili radi fotkanja. :-)


  • 0

#4 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 13 June 2015 - 08:38 PM

Sviđa mi se boja :) Koliko si brzo uspeo da ideš ovim čudom?


  • 0

#5 SasaP

SasaP
  • Members
  • PipPipPip
  • 165 posts

Postavljeno 13 June 2015 - 08:45 PM

Sviđa mi se boja :) Koliko si brzo uspeo da ideš ovim čudom?

Hvala!

 

Nažalost, nemam čime meriti, ali mogu probati opisno: ima samo jednu brzinu i u suštini nije neko brzo biciklo. Ima neki svoj tempo i to je to. Malo je brže od običnog bicikla, a ipak malo sporije od bicikla sa brzinama.


  • 0

#6 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 14 June 2015 - 07:29 AM

Meni izgleda kao bajs gde je stil 10ak mesta ispred funkcionalnosti. Ali možda grešim, nisam ga probao. Je li udoban na turama od 20+ km?


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#7 SasaP

SasaP
  • Members
  • PipPipPip
  • 165 posts

Postavljeno 14 June 2015 - 07:49 AM

Meni izgleda kao bajs gde je stil 10ak mesta ispred funkcionalnosti. Ali možda grešim, nisam ga probao. Je li udoban na turama od 20+ km?

Da, to je i meni bila jedna od prvih asocijacija, ali nisam ga uzeo toliko zbog stila koliko zbog funkcionalnosti. Na sreću, stvarno je udoban. Ovo mi je inače četvrta vrsta bicikla koju koristim (specijalka, trekking i mountain bike) i stvarno se nadam da ću ovde moći lepo da napakujem gomilu stvari i laganice malo putovati.


  • 0

#8 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 14 June 2015 - 08:11 AM

Ako ti se vec toliko dopada kruzer varijanta, mozda bi u nekoj buducnosti mogao da ubacis zadnju nablu sa bar 3 brzine tek da sebi olaksas.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#9 SasaP

SasaP
  • Members
  • PipPipPip
  • 165 posts

Postavljeno 14 June 2015 - 08:15 AM

Ako ti se vec toliko dopada kruzer varijanta, mozda bi u nekoj buducnosti mogao da ubacis zadnju nablu sa bar 3 brzine tek da sebi olaksas.

Hvala na savetu! ;-)

 

Blagovremeno ću to i uraditi.


  • 0

#10 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 14 June 2015 - 08:46 AM

Nisam nikad probao da ga vozim ali samo po izgledu mi ne deluje kao bicikl za duža putovanja, pogotovo kad se natovari stvarima. Zbog nedostatka brzina, i blage uzbrdice bi mogle biti problem. Da li je moguće voziti ga stojećki i koliko je onda stabilan? Koliko je težak?


  • 1

#11 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 14 June 2015 - 10:09 AM

Sama težina je nebitna za turistički bajs - 60 do 80 kila vozača, plus 20ak kila prtljaga čine samu težinu bicikla zanemarivim faktorom. To je bitno ako se više puta na dan bicikl nenatovaren vucara uz stepeništa i slično, inače nema neku ulogu. Mada i tad - kad ne budem mogao vući 20 kila uz stepenište, ići ću kod lekara, neću tražiti lakši bajs.  :)

 

Ali ostalo - meni isto deluje ne previše udobno. I nisam siguran kako namestiti pak treger, barem pozadi. Takođe te brzine, meni isto deluje da bi bilo dobro da ima barem dve brzine. Za kad duva vetar u lice i za kad duva u leđa. Po Vojvodini se uz to uzbrdica što ih ima može i gurati.  :)


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#12 SasaP

SasaP
  • Members
  • PipPipPip
  • 165 posts

Postavljeno 14 June 2015 - 11:17 AM

Nisam nikad probao da ga vozim ali samo po izgledu mi ne deluje kao bicikl za duža putovanja, pogotovo kad se natovari stvarima. Zbog nedostatka brzina, i blage uzbrdice bi mogle biti problem. Da li je moguće voziti ga stojećki i koliko je onda stabilan? Koliko je težak?

Nažalost, zbog fizičkih problema koji su mi se počeli javljati tokom vožnje normalnog bicikla, moraću se zadovoljiti ovim. Od uzbrdica sam za sada probao samo mostove koji idu preko DTD-a, a vetar na koji sam naišao nije predstavljao problem.

 

Voziti ga stojećki, verovatno je moguće, ali dosta neudobno. Sedište i korman sam podesio za određenu pozu sedenja koja mi najviše odgovara.

 

A težina bicikla ne znam koja je. Uglavnom nije pretežak.


  • 0

#13 SasaP

SasaP
  • Members
  • PipPipPip
  • 165 posts

Postavljeno 14 June 2015 - 11:20 AM

Sama težina je nebitna za turistički bajs - 60 do 80 kila vozača, plus 20ak kila prtljaga čine samu težinu bicikla zanemarivim faktorom. To je bitno ako se više puta na dan bicikl nenatovaren vucara uz stepeništa i slično, inače nema neku ulogu. Mada i tad - kad ne budem mogao vući 20 kila uz stepenište, ići ću kod lekara, neću tražiti lakši bajs.   :)

 

Ali ostalo - meni isto deluje ne previše udobno. I nisam siguran kako namestiti pak treger, barem pozadi. Takođe te brzine, meni isto deluje da bi bilo dobro da ima barem dve brzine. Za kad duva vetar u lice i za kad duva u leđa. Po Vojvodini se uz to uzbrdica što ih ima može i gurati.   :)

E tu si ga ubo! :-)

Zbog dužine (oko 2,15m) je dosta nezgodan za manevrisanje po hodnicima i zgradama. Zbog sigurnosti ga držim u hodniku, pa stalno pazim na zidove i slično...

 

Što se tiče udobnosti i brzina, dok ne odpedalam negde barem 50-70km, stvarno ne mogu ništa da kažem. Na ovim kraćim vozikanjima je stvarno sve ok.


  • 0

#14 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 14 June 2015 - 03:02 PM

Nadam se da pod tim "hodnik" misliš na hodnik u stanu a ne u zgradi :)


  • 0

#15 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 14 June 2015 - 07:00 PM

zanimljiv bajs duuuuugaaaaacak.Znaci dva lanca kupujes umesto jednog :mrgreen:


  • 0
puno znoja,malo krvi

#16 SasaP

SasaP
  • Members
  • PipPipPip
  • 165 posts

Postavljeno 15 June 2015 - 11:30 AM

Nadam se da pod tim "hodnik" misliš na hodnik u stanu a ne u zgradi :)

Ja živim u kući, ali sam svakako mislio na svakojake hodnike i slične prostore. A pogotovo će lift biti problem. :-)


  • 0

#17 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 15 June 2015 - 12:55 PM

Ma ja zbog bezbednosti kažem. Maltene su veće šanse da ti neko ukrade zaključan bajs iz hodnika u zgradi nego otključan u centru grada :)


  • 0

#18 SasaP

SasaP
  • Members
  • PipPipPip
  • 165 posts

Postavljeno 15 June 2015 - 12:58 PM

Ma ja zbog bezbednosti kažem. Maltene su veće šanse da ti neko ukrade zaključan bajs iz hodnika u zgradi nego otključan u centru grada :)

A! Sorry! Nisam te skont'o! ;-)


  • 0

#19 SasaP

SasaP
  • Members
  • PipPipPip
  • 165 posts

Postavljeno 16 June 2015 - 08:46 AM

Fotka sa jedne vikend tek nekoliko kilometarske ture nedaleko od Ruskog Krstura.

 

Vodica RK 2015..jpg


  • 1

#20 nesh_pa

nesh_pa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 16 June 2015 - 08:25 PM

Jesi razmisljao mozda o recumbent, tj. lezecim biciklima?


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika