Jump to content


Fotografije

Scout discovery


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
6 odgovora na ovu temu

#1 Trifke98

Trifke98
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 22 April 2015 - 07:24 PM

Pozdrav, hteo bi  da kupim neki drumski bicikl, da nije skup i da mogu na rate da ga uzmem. Gledao sam ovaj scout ne deluje lose, sad ja se ne razumem bas najbolje vozio sam do sad MBT pa bih da uzmem nesto za drum. Sta mislite o ovome, da ne bacim pare ako ne valja. :)


  • 0

#2 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 23 April 2015 - 01:04 PM

Pozdrav, hteo bi  da kupim neki drumski bicikl, da nije skup i da mogu na rate da ga uzmem. Gledao sam ovaj scout ne deluje lose, sad ja se ne razumem bas najbolje vozio sam do sad MBT pa bih da uzmem nesto za drum. Sta mislite o ovome, da ne bacim pare ako ne valja. :)

Pozdrav,koji Scout si gledao?Nisi okačio sliku.Ima varijanta Dyscoveri sa ravnim kormanom i sa drop kormanom.Ima varijanta sa osnovnom opremom(Tourney nazad,integrisane ručice napred),ima varijnta 2x7,3x7.Ima i varijanta sa boljom opremom,ali je skuplja.Ja sam prošle godine kupio Scou Dyscoveri Fitnes,3x7sp.,ravni korman.Posle izvesnog vremena sam ga poboljšao sa Shimano Deore LX opremom (prednji i zadnji menjač,bužiri.....).Bicikl je odličan za fitnes,meni je služio dobro za jutarnji trening,kraće ture (20-30 km),već na dužim turama malo sam imao problema sa kičmom(malo je kraći vrat viljuške pa za moju visinu morao sam da se dosta spustim).Bicikl je čvrst,lagan,brz,kada sam stavio prednje penjače Deore lX odlično menja brzine.Pošto sam nameračio drumaša nedavno sam prodao Scouta(nije mi bilo baš lako),nadam se da sada dobro služi novom gazdi:-).Sve zavisi za šta ćeš da ga koristiš(mislim da nije varijanta city,uske su gume i onaj ko voli udobnost ,da ne oseti neravnine,rupe i ostale probleme na putu ne treba da uzima ovaj bajk.Ovo je varijanta drumaša,ali može i da se malo prilagodi da bude hibrid........Odužio priču:-)


  • 1

#3 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 23 April 2015 - 01:48 PM

Pozdrav,koji Scout si gledao?Nisi okačio sliku.Ima varijanta Dyscoveri sa ravnim kormanom i sa drop kormanom.Ima varijanta sa osnovnom opremom(Tourney nazad,integrisane ručice napred),ima varijnta 2x7,3x7.Ima i varijanta sa boljom opremom,ali je skuplja.Ja sam prošle godine kupio Scou Dyscoveri Fitnes,3x7sp.,ravni korman.Posle izvesnog vremena sam ga poboljšao sa Shimano Deore LX opremom (prednji i zadnji menjač,bužiri.....).Bicikl je odličan za fitnes,meni je služio dobro za jutarnji trening,kraće ture (20-30 km),već na dužim turama malo sam imao problema sa kičmom(malo je kraći vrat viljuške pa za moju visinu morao sam da se dosta spustim).Bicikl je čvrst,lagan,brz,kada sam stavio prednje penjače Deore lX odlično menja brzine.Pošto sam nameračio drumaša nedavno sam prodao Scouta(nije mi bilo baš lako),nadam se da sada dobro služi novom gazdi:-).Sve zavisi za šta ćeš da ga koristiš(mislim da nije varijanta city,uske su gume i onaj ko voli udobnost ,da ne oseti neravnine,rupe i ostale probleme na putu ne treba da uzima ovaj bajk.Ovo je varijanta drumaša,ali može i da se malo prilagodi da bude hibrid........Odužio priču:-)

Doco usao si u srz problematike  n2:u3


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#4 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 23 April 2015 - 01:56 PM

Doco usao si u srz problematike  n2:u3

Hvala majstore,učio sam od velemajstora n2:redbull


  • 0

#5 Trifke98

Trifke98
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 24 April 2015 - 05:38 PM

Ja bih uzeo klasicnog drumasa, kosta oko 25000 din. 

Attached Thumbnails

  • 1280020.jpg

  • 0

#6 nine

nine
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 25 April 2015 - 04:41 AM

Ja bih uzeo klasicnog drumasa, kosta oko 25000 din. 

Trifke pozdrav,ja sam ti već nešto pisao o Scoutu.Evo nastavka:-)Ako uzimaš drumaša,to je alu ram,relativno lagan za tu klasu,dolazi sa Shimano opremom niže klase,ali koja može lepo da služi za rekreativne svrhe.Drop volan,sa klasičnim drumskim kočnicama,menjačima.Točkovi su neka kineska varijanta kao i ram,lepo izgledaju,čvrsti su.Daleko je to od karbonskih varijanti i nekih skupih poznatih brendova,ali za te novce vrlo solidno.Mislim da u celoj priči osim ovih osnovnih karakteristika i tvojih potreba najvažnija stvar je to što je to NOV bajk i što ćeš ti od početka da znaš sve šta se dešavalo sa bajsom,šta si i zbog čega si prepravljao.To je dobar bajk za početak,cena je korektna za novi bajs.Da bi kupio polovan bajk,možda poznatijeg proizvođača treba ti pomoć nekog drugara koji se dobro razume u bicikle pa da ti može da kaže u kakvom je stanju bicikl i šta bi sve morao da promeniš.Onda tu svotu dodaš na osnovnu cenu i dobiješ pravu cenu POLOVNOG bajka.Uz solidnu zaštitu nečeš morati da drhtiš gde si ga ostavio i da li ćeš ga opet naći:-)Najbitnije da ga voziš što više,da zavoliš bicikl i biciklizam.Za početak mislim da je odgovarajuća varijanta.Pozdrav


  • 2

#7 jocak

jocak
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 17 June 2015 - 10:14 AM

Postovanje.

 

Ako jos uvek nisi uzeo scouta, evo jos par reci o njemu. Ja imam scout discovery pro sa shimano claris samaraljkama (2x8), prednji zadnji menjac takodje claris. I jako lepo rade posao. Sto se tice kocnica(celjusti) koje su na njemu (power) su krs i nikako ne koce bar meni je bilo tako. Pa sam uzeo claris celjusti i odmah je prica drugacija. Tockovi nisu nesto savrseno ali sluze svrsi (cst gume ispucale posle kraceg vremena, nikad na suncu nije ostavljan da stoji). Jos sam promenuo i zadnju kasetu zato sto uz njega dobijes neku mtb i ne salta bas lepo sa njom i naravno novi lanac... Ali mogu lepe brzine da se postignu sa njim. Niz venac sam se spustio 87 km/h ali mislim da moze jos, samo treba da se vergla posteno :). Sve u svemu odnos cene i kvaliteta  sasvim dobar :)


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika