Jump to content


Fotografije

pomozite...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
183 odgovora na ovu temu

#1 zex011

zex011
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 17 March 2015 - 04:36 PM

http://planetbike.rs...RIA-2014/14639/ ili ovaj http://planetbike.rs...-24-2015/17490/  kakva je razlika??koji da uzmem???pozzz


  • 0

#2 zex011

zex011
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 17 March 2015 - 04:42 PM

ili neki predlog ako imate??185cm 86kg


  • 0

#3 laci86

laci86
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts
  • LocationKovin

Postavljeno 17 March 2015 - 04:52 PM

Scott je junior model, 24" tocak. Furia ima Tourney zadnji menjač, ostalo nisam ni gledao...
Neko je skoro pitao za savet, pogledaj prethodnu nedelju.
Koliko sam upućen Sora i 105 su dobar izbor, dok dura ace i ultegra poprilično koštaju.
Najbolje bi bilo da izdvojiš nekoliko drumaša koji ti se sviđaju, pa će ti poznavaoci reći svoje mišljenje.
I napiši sa kolikim budžetom raspolažeš.


  • 0

#4 zex011

zex011
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 17 March 2015 - 05:01 PM

Scott je junior model, 24" tocak. Furia ima Tourney zadnji menjač, ostalo nisam ni gledao...
Neko je skoro pitao za savet, pogledaj prethodnu nedelju.
Koliko sam upućen Sora i 105 su dobar izbor, dok dura ace i ultegra poprilično koštaju.
Najbolje bi bilo da izdvojiš nekoliko drumaša koji ti se sviđaju, pa će ti poznavaoci reći svoje mišljenje.
I napiši sa kolikim budžetom raspolažeš.

hvala...interesuje me drumas...pa sad nesto ovako svi su oni slicni na neki nacin...uzeo bi bajs kao i opremu (odelo.sorc,kaciga,cipele...]


  • 0

#5 zex011

zex011
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 17 March 2015 - 05:01 PM

budzet mi je ogranicen do 80 000


  • 0

#6 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 17 March 2015 - 05:06 PM

Да ли си гледао

http://www.capriolo....orija_tid[]=269

Или

http://venerabike.ne...e/Discovery/32/
  • 0

#7 032

032
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 17 March 2015 - 05:07 PM

Druze ne znam dali ti samo novi drumas igra ili moze i polovan..za 80000 moze se uzeti polovan drumas da se smrznes..


  • 1

#8 zex011

zex011
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 17 March 2015 - 05:15 PM

 

nisam buraz...dobri su...ima ih vise komada...pa nemam pojma koji


  • 0

#9 zex011

zex011
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 17 March 2015 - 05:16 PM

Druze ne znam dali ti samo novi drumas igra ili moze i polovan..za 80000 moze se uzeti polovan drumas da se smrznes..

pa moze i polovan ako naletim na bas dobrog drumasa :)


  • 0

#10 032

032
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 17 March 2015 - 06:50 PM

http://www.2bike.rs/...cube-cross-race..lepa masina


  • 0

#11 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 17 March 2015 - 09:05 PM

yap, lepa masina,

al nije drumas, CX, zato i navijam za nj.

velicina? 55/56cm za 185cm


  • 0

#12 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 17 March 2015 - 11:38 PM

Lep bicikl, ali ipak skup. Vade ga nešto točkovi, ali ni s njima ne preko 550, eventualno 600 ako je baš u ekstra stanju. Inače, veličina je baš prava (za dotičnog kolegu).

Mada i ja preferiram CX, bilo je drumaša u klasi 500-600 evra sasvim pristojnih, verujem da već koliko ovih dana nešto tako iskoči.


  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#13 damir78

damir78
  • Members
  • PipPipPip
  • 156 posts

Postavljeno 18 March 2015 - 05:15 AM

Ne bih da idem u off i ponovnu raspravu na temu velicine drumasa, ali sam ubedjen da coveku moze odgovarati i za broj veci ram tj.57-58cm,uostalom i po preporukama proizvodjaca (konkretno Scott i Focus) stoji da je za 185 odgovarajuca velicina 58.

Svakako pre kupovina obavezna je proba, a imajuci u vidu kakva je ponuda novih drumasa po radnjama, nikada ne bih pazario od njih!

Samo polovan bicikl, ali ako je moguce ne vozen, ili odlicno ocuvan, bez tragova koriscenja!
A za 600 eur, moze ozbiljno dobar drumas sa aluminijumskim ramom da se pazari, samo treba malo strpljenja!
  • 2

#14 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 March 2015 - 05:41 AM

karpkg, on 18 Mar 2015 - 12:38 AM, said:
Mada i ja preferiram CX, bilo je drumaša u klasi 500-600 evra sasvim pristojnih, verujem da već koliko ovih dana nešto tako iskoči.

+1 za CX. Jače kočnice i prihvata gume prilagođene kvalitetu naših puteva... i omogućava udobniju vožnju i kroz šumu - a brz je na drumu.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#15 zex011

zex011
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 18 March 2015 - 07:50 AM

http://www.capriolo....d-3-belo-crvena  a ovaj mi je vrh nekako....zamo velicina rama me zanima za185cm 86kg to je verovatno 58 ????


  • 0

#16 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 18 March 2015 - 08:34 AM

http://www.capriolo....d-3-belo-crvena  a ovaj mi je vrh nekako....zamo velicina rama me zanima za185cm 86kg to je verovatno 58 ????

http://www.2bike.rs/... velicina rama


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#17 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 18 March 2015 - 01:28 PM

Što se veličine rama tiče, svakako da dotični (sa 185 cm) može voziti i ram 58, pa i veći, jednostavno, manji ram je upravljiviji i manipulativniji u nekoj sportskoj i oštrijoj vožnji, nego veliki.  Uvek mi se činilo da većem ramu preferiraju manje iskusni i mirniji vozači (penzioneri?), verovatno zbog osećaja veće sigurnosti. Ima tu i navike kod klinaca da se voze bicikli starijih koji su veći i od početka se naviknu na položaj na većem ramu, tako da im to deluje normalno. No, bilo kako, moje drumaško iskustvo sa 184 cm je da mi L (56 cm) najviše odgovara, a van te mere, više mi odgovara M (54), nego XL (58).

Što se tiče kupovine prodavnica/berza (pošto su pomenuti i domaći proizvođači bicikala), potpuno mi je jasno da ljudima koji tek počinju da se bave ovom problematikom, izgleda potpuno normalno da bicikl kupe u prodavnici, ako žele novu stvar, pri tom još i čistu po poreklu. Da ne ulazimo po milion i prvi put u kanale i načine dobavke polovnih bicikala na naše tržište (svakako da su nemačko i naše tržište kao nebo i zemlja po tom pitanju), činjenica je da se za iste pare može na berzi kupiti daleko bolji bicikl nego u prodavnici. Ističem ovo ‚‚može" zato što to treba baš tako uslovno shvatiti, jer se dobar i povoljan po ceni bicikl mora čekati i tražiti, uz to u najvećem broju slučajeva poreklo tog bicikla nije dokazivo, što svakako mnoge odbija od takvog načina kupovine.

Evo, upravo danas je mom kolegi stigao Capriolo Monitor, kupljen na berzi, praktično nevožen i sa računom i garancijom o kupovini (mada nisam siguran da li garancija važi samo za prvog vlasnika), kupljen na moju preporuku, pošto čovek jednostavno nije želeo da kupuje nešto što nije apsolutno sigurno i provereno.


  • 1
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#18 032

032
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 18 March 2015 - 04:27 PM

Lep bicikl, ali ipak skup. Vade ga nešto točkovi, ali ni s njima ne preko 550, eventualno 600 ako je baš u ekstra stanju. Inače, veličina je baš prava (za dotičnog kolegu).

Mada i ja preferiram CX, bilo je drumaša u klasi 500-600 evra sasvim pristojnih, verujem da već koliko ovih dana nešto tako iskoči.

Slazem se da je precenjen,i da mu je cena do nekih 600 plafon i to da bude kao nov..vecina prodavaca preceni robu da bi na kraju dobili blizu onoga sto realno ocekuju..


  • 0

#19 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 18 March 2015 - 07:09 PM

Iskreno, mislim da je bacanje para uzimati bilo kakav Capriolo ili Polar ili Discovery i tome slično sa takvim budžetom. Razlika u kvalitetu u odnosu na polovan bicikl slične cene je ogromna - dovoljno je imati u vidu da tako neki Capriolo ne može polovan da se proda za preko 300€, pa makar bio potpuno kao nov.

Što se veličine tiče, probati pa videti. Preporuke proizvođača nisu zakon, ali nisu ni potpuno besmislene. Najbolje je za početak probati po preporuci, a onda ako je moguće isprobati i veće i manje, da se dobije puna slika.
  • 0

#20 032

032
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 18 March 2015 - 07:47 PM

Iskreno, mislim da je bacanje para uzimati bilo kakav Capriolo ili Polar ili Discovery i tome slično sa takvim budžetom. Razlika u kvalitetu u odnosu na polovan bicikl slične cene je ogromna - dovoljno je imati u vidu da tako neki Capriolo ne može polovan da se proda za preko 300€, pa makar bio potpuno kao nov.

Što se veličine tiče, probati pa videti. Preporuke proizvođača nisu zakon, ali nisu ni potpuno besmislene. Najbolje je za početak probati po preporuci, a onda ako je moguće isprobati i veće i manje, da se dobije puna slika.

Slazem se sa kolegom u potpunosti..potpuna je besmislica davati pare za nov capriolo koji ima sora opremu,kad za te pare mozes kupiti scott sa ultegra opremom..ima bicikala koji su stvarno ekstra stanje samo treba biti strpljiv i pazljivo birati..ako ne znas sam da procenis povedi nekoga ko zna..


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika