Jump to content


Fotografije

koje pedale shimano ili look


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
43 odgovora na ovu temu

#1 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 15 January 2015 - 04:30 PM

u dilemi sam koje pedale kupiti za drumasa shimano 105 ili neke look u klasi 105


  • 0

#2 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 15 January 2015 - 04:50 PM

Zavisi koje tačno Look gledaš. U sistemu kopčanja nema neke razlike, pa se svodi na cenu pedala, dostupnost pločica i sitne detalje (tipa, neke niže klase Look nemaju podešavanje snage kopčanja, ako ti je to bitno).

Ja sam odabrao 105 zato što su mi bile lepše, bez nekog drugog jakog razloga.
  • 0

#3 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 15 January 2015 - 05:09 PM

Look su odlicne pedale, ali Shimano je shimano... 


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#4 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 15 January 2015 - 05:46 PM

Shimano 105 mi je oprema na bajsu i licno vise volim shimano u odnosu na druge proizvodjace znaci 105 i jos jedno pitanje koje plocice zute ili crvene znam da zute imaju malo da kazem lufta  koje izabrati


  • 0

#5 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 15 January 2015 - 10:00 PM

Sad postoje i plave pločice, one imaju lufta, ali manje nego žute.

Ako uzimaš nove pedale, s njima idu žute pločice. Mislim da su one bolja opcija za početak, jer sa crvenim možeš da povrediš kolena ako ugao nije namešten tačno kako treba.
  • 0

#6 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 15 January 2015 - 11:09 PM

verovatno polovne i zute plocice sigurno jer sam prosle godine radio ligamentoplastiku desnog kolena.Do sad vozio na spd ima li velike razlike u odnosu na spdsl i ako moze neki link o tim uglovima tj.podesavanju plocica


  • 0

#7 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 16 January 2015 - 08:55 AM

Za početak nema mnogo filozofije - treba da postaviš pločice onako kako bi ti stopalo prirodno padalo na pedalu. Preporučujem da položaj napred-nazad namestiš isto kao što je bio na SPD, a rotaciju prema uglu stopala kad hodaš. Posle radiš podešavanje po osećaju.
  • 0

#8 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 16 January 2015 - 10:50 AM

hvala puno


  • 0

#9 ramo92

ramo92
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Postavljeno 01 February 2015 - 11:19 PM

Ako mozete da mi pojasnite,kupac je naglasio u opisu cipela,da za njih odgovaraju look plocice.Kada sam ga pitao,mogu li i shimano plocice,odmah je rekao da mogu.Trebam misljenje od nekog iskusnijeg,nikad nisam vidio spd cipele i plocice,pa ako moze ko iskusniji da mi na osnove slike cipela,kaze da li odgovaraju i look i shimano plocice.Hvala

Attached Thumbnails

  • sdfsd.png
  • sdfsdd.png

  • 0

#10 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 02 February 2015 - 01:20 AM

Ramo, Ramo, druže moj, može tu i Look i Shimano (SPD ili SPD-SL) pločice.


  • 0
Pozdrav

#11 ramo92

ramo92
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Postavljeno 02 February 2015 - 12:27 PM

Hvala na odgovoru


  • 0

#12 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 02 February 2015 - 05:55 PM

sto rece himzo moze i jedno i drugo samo da napomenem da je u pitanju road tj. drumska sprinterica i da je vise za spd sl


  • 0

#13 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 02 February 2015 - 11:00 PM

Po meni, Šimano pedale su kvalitetnije od Look-a, pogotovo u nižim klasama.

Sa druge strane, pločice za Look su jeftinije i nekako dostupnije od Šimana, pravi ih više firmi.


  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#14 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 03 February 2015 - 11:45 AM

Ako mozete da mi pojasnite,kupac je naglasio u opisu cipela,da za njih odgovaraju look plocice.Kada sam ga pitao,mogu li i shimano plocice,odmah je rekao da mogu.Trebam misljenje od nekog iskusnijeg,nikad nisam vidio spd cipele i plocice,pa ako moze ko iskusniji da mi na osnove slike cipela,kaze da li odgovaraju i look i shimano plocice.Hvala

Postoje dva glavna sistema za pričvršćivanje pločica:
- na dva šrafa: koriste se za MTB sisteme kao što su Shimano SPD ili Time ATAC;
- na tri šrafa: koriste se za drumske sisteme kao što su Look ili Shimano SPD-SL (zato se često zovu Look-tip).

Sem ovih, neke sprinterice se fabrički prave i za Speedplay sistem sa četiri šrafa, a postoje i neke (kao ove tvoje s oglasa) koje rade i za zastareli Shimano SPD-R drumski sistem, ali o tome ne moraš da brineš.

Znači, cipele koje mogu da se koriste za Look, mogu da se koriste i za sve ostale sisteme na tri šrafa. Cipele koje mogu da se koriste za SPD mogu da idu i za sve ostale sisteme na dva šrafa. Neke cipele mogu da rade za obe vrste sistema.
  • 1

#15 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4265 posts

Postavljeno 04 February 2015 - 08:23 AM

I jos jedna stvar koju mnogi zaboravljaju a nije bas nebitna. Shimano plocice su takvog oblika da se sa njima na zemlji izuzetno stabilno stoji, isto vazi i za spustanje noge dok sedite na biciklu. Dok je kod Keo plocica to neuporedivo "klimavije" i mnogo lakse ce se desiti da se okliznete a i padnete. To mi je bio jedan od glavnih razloga da se odlucim sa Shimano, plus sto Shimano ima vecu kontaktnu povrsinu sa pedalom nego Keo sto je opet dobro za ljude sa problematicnim zglobovima, povredama i sl. stvarima. Uz to Shimano plocice duze traju nego Keo. 


  • 1
.

#16 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 04 February 2015 - 02:23 PM

zare ubedio si me definitivno shimano i to zute da ne exsperimentisem uzgred kako ledja


  • 0

#17 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4265 posts

Postavljeno 04 February 2015 - 03:02 PM

Slusaj, to je stvar ukusa a meni se ucinilo da je bitno. Bar ja moram da prepesacim 10-20 metara da bih poceo da vozim i isto toliko kada zavrsim voznju. Da ne pominjem neko stajanje u toku voznje, duzu pauzu ili slicno. Da sam profesionalac koji iz kombija seda direktno na biciklu vozio bih i Speedplay ali ovako treba biti i praktican. Ja sam probao obe varijante pa sam odlucio. Meni se tako svidelo, ne mora da znaci da ce i tebi biti bolje ;).

 

Ledja su dobro, mnogo bolje nego pre par meseci. Hvala na pitanju ;)


  • 0
.

#18 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 04 February 2015 - 03:13 PM

Speedplay nema samocentriranje, meni je baš bilo nezgodno na njima, ali pretpostavljam da je to stvar ukusa i navike.

 

zare ubedio si me definitivno shimano i to zute da ne exsperimentisem uzgred kako ledja

 

Ako gledaš drumske, Shimano PD-R540 su dostupne, jeftine, izdržljive i mogu se servisirati. Mana im je što su teške :mrgreen: .
Bezbedije za kolena je probati prvo sa žutim pločicama koje imaju float.


  • 0
Pozdrav

#19 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4265 posts

Postavljeno 04 February 2015 - 03:27 PM

Mislio sam na Speedplay kao varijantu koja je nemoguca za hodanje, ne za samu voznju. 

 

Naravno, obavezno prvo zute plocice, prastaju sitnije greske. Sa crvenima sve ide na kolena, ligamente, tetive....

 

Od pedala, sta uspe da nadje a da mu se uklapa u budzet :). Bilo je ranije polovnih Ultegri u odlicnom stanju za 20-25 evra. Da li mu je 50-tak grama vise nego sto ima Keo Carbon bitno ili ne neka sam proceni ;)


  • 0
.

#20 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 04 February 2015 - 05:50 PM

moze li ove http://www.2bike.rs/...er#.VNJbaXswDyo


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika