Jump to content


Fotografije

Blokirao freewheel, pomoc!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
36 odgovora na ovu temu

#21 schojka

schojka
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 08 September 2013 - 10:55 AM

Nije 12mm, nego 14 ili cak 16mm, xt775 nabla ima mogo vecu osovinu od starijih i ostalih koji su u nizoj klasi. Napravljena od aluminiumijuma sa kriptona sa specijalnim dodacima kristala koji moze da se nadje samo u sazvezdju strelca!!!! Samim tim treba i specijalan alat, a njega ima samo na Enterprise-u i to samo na poslednjem modelu, jer inzinjeri starije posade Enterprise nisu imali potrebe za takvim alatom!!!
A tek otoriti freewheel.... Top secret!!!
  • 0

#22 novica

novica
  • Members
  • PipPip
  • 50 posts

Postavljeno 08 September 2013 - 11:41 AM

Nisam napomenuo da pišem o mojoj drumskoj nabli(ultegra 6500).Stari freewheel sam rasturao komplet sa priručnim alatom,ovaj novi sam jednom oprao i podmazao.U svakom slučaju lako se skida i podmazuje.U tvom slučaju sumnjam da je u pitanju samo podmazivanje.
  • 0

#23 daremunze

daremunze
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 08 September 2013 - 04:35 PM

Za 775 nablu se korisi 14mm za skidanje, a za otvaranje samog freewheela se koristi ova alatkahttp://postimg.org/image/6xajg89lt/. Postoji i Shimano Tl-fh 40, kosta oko 20 evra, nema je niko od servisera jer kada crkne freewheel, oni zamene citavu glavu. Uz pravilnu upotrebu freewheel moze dugo da traje. U konkretno ovom slucaju mislim da nije samo problem sto je suv, vec da je unutra skrckan kljun i to bas na mestu koje je karakteristicno za ove nable. Evo i slike gde sam zaokruzio mesto pucanja http://postimg.org/image/el2g1vv5p/. Kroz te male utore koje sam zaokruzio, prolaze prstencici koji sluze da bi se kljunovi podizali i naravno kada se odvale nema vise podizanja kljunov ai dolazi do krckanja.
  • 0

#24 schojka

schojka
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 08 September 2013 - 11:39 PM

@daremunze
Ne vide se slike, bar na mom tel. , ali nema veze, zovem te ovih dana da se dogovorimo oko vidjenja ;). Nadam se da cu bar saznati zbog cega je crko, za ubuduce da ne pravim istu gresku!
  • 0

#25 tomtrag

tomtrag
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 263 posts

Postavljeno 09 September 2013 - 06:30 AM

Za 775 nablu se korisi 14mm za skidanje, a za otvaranje samog freewheela se koristi ova alatkahttp://postimg.org/image/6xajg89lt/. Postoji i Shimano Tl-fh 40, kosta oko 20 evra, nema je niko od servisera jer kada crkne freewheel, oni zamene citavu glavu. Uz pravilnu upotrebu freewheel moze dugo da traje. U konkretno ovom slucaju mislim da nije samo problem sto je suv, vec da je unutra skrckan kljun i to bas na mestu koje je karakteristicno za ove nable. Evo i slike gde sam zaokruzio mesto pucanja http://postimg.org/image/el2g1vv5p/. Kroz te male utore koje sam zaokruzio, prolaze prstencici koji sluze da bi se kljunovi podizali i naravno kada se odvale nema vise podizanja kljunov ai dolazi do krckanja.

NE vide se fotografije, pokusaj ponovo da ih postavis, ako nije problem
  • 0

#26 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 September 2013 - 07:52 AM

Nadam se da cu bar saznati zbog cega je crko, za ubuduce da ne pravim istu gresku!

Ako do sada nisi saznao, onda opet sipaj eko kliner po kaseti i dobro operi, pa utvrdi gradivo :)
  • 0
Postavljena slika

#27 daremunze

daremunze
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 09 September 2013 - 01:43 PM

Slike se vide, samo kliknete desnim klikom na ikonice i odaberete opciju otvori u novom tabu ili tako nesto. :D
  • 0

#28 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 09 September 2013 - 01:51 PM

Slike se vide, samo kliknete desnim klikom na ikonice i odaberete opciju otvori u novom tabu ili tako nesto. :D

Desni klik > View image ;)
  • 0

#29 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 09 September 2013 - 05:01 PM

@daremunze
Ne vide se slike, bar na mom tel. , ali nema veze, zovem te ovih dana da se dogovorimo oko vidjenja ;). Nadam se da cu bar saznati zbog cega je crko, za ubuduce da ne pravim istu gresku!

Mislim da je to ovaj ključ ali nek me neko ispravi ako grešim http://planetbike.rs... ... ZUBA/5313/
  • 0

#30 daremunze

daremunze
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 09 September 2013 - 05:25 PM

@daremunze
Ne vide se slike, bar na mom tel. , ali nema veze, zovem te ovih dana da se dogovorimo oko vidjenja ;). Nadam se da cu bar saznati zbog cega je crko, za ubuduce da ne pravim istu gresku!

Mislim da je to ovaj ključ ali nek me neko ispravi ako grešim http://planetbike.rs... ... ZUBA/5313/



Nije taj kljuc, pise lepo u opisu proizvoda. Shimano alat za to je TL-FH 40. Ja koristim nesto drugaciji kljuc, pravljen samo za to.
  • 0

#31 daremunze

daremunze
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 09 September 2013 - 05:37 PM

Shimano alat, sa dva zuba, TL-FW40, za montažu-demontažu zadnjeg lančanika ( Single-type ).

To je za nesto drugo, TL-FH 40 je za otvaranje freewheel-ova, siguran sam u potpunosti, mada postoji i park tool za to isto i ko zna koji jos :D ...
  • 0

#32 daremunze

daremunze
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 10 September 2013 - 01:01 PM

Ako su nable kupljene nove kod nas to im je jos jedan veliki plus :D Imam osecaj da najgori skart stize kod nas, ne samo po pitanju delova za bicikle, vec uopste.
  • 0

#33 schojka

schojka
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 14 September 2013 - 04:01 PM

Sredjeno!
Epilog...
Posto sam iscitao masu foruma gde se pominje doticna nabla (xt775), shvatio sam da sam samo kap u moru ljudi kojima se desilo isto i da popravke tu nema, samo zamena!
http://www.peterverd...Freehub_Failure
Zamena? uff....
Smarao mnoge ljude, sa pitanjima "sta bi bilo kad bi bilo", gledao na masu mesta odakle bih mogao da narucim taj j...ni freewheel, cimao Zolta.... Da ne gresim dusu, Zolt mi je ubrzo odgovorio da je cena 45€ za freewheel, a za 47€ dobijem novu xt785!!! :| kako god, mnogo mi je u ovom trenutku!
Medjitim okrenem @daremunze, koji je stvarno imao mnoogoo razumevanja na moja mnogobrojna pitanja, hvala dare :), i tokom razgovora shvatim, da i ako namestim staru nablu, i dalje sedim na tempiranoj bombi koja samo otkucava. Posavetuje me covek da lepo pazarim neki slx u planetu, prepletem tocak i pevam pesmu!
Slx i ostali u nizoj klasi imaju standardni freewheel sa dva zuba koji su masivniji i pritom mnogo pouzdaniji, a xt775 ima valjda 3 ili 4, nisam ni sam vise siguran, koji su sitniji, manje pouzdani i lakse im pucaju ta neka krilca.... Bla bla...
Poslusam coveka i odmah posle razgovora pozovem planet i za pet minuta resim problem. Tako da sam penzionisao xt-a, a sad se vrti novi slx.
Sutra se samo nadam lepom vremenu, porodicu sam vec organizovao i zeni pet puta napomenu da se u nedelju vozi bajs, tako da sutra..... Jeeeee.....:D
Hvala puno kolegama sa foruma na savetima, resio sam problem uz vasu pomoc.
  • 0

#34 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5443 posts

Postavljeno 14 September 2013 - 05:03 PM

Sredjeno!... u nedelju vozi bajs, tako da sutra..... Jeeeee.....:D
Hvala puno kolegama sa foruma na savetima, resio sam problem uz vasu pomoc.


e nek si sredio, pa sta ako je sa XT na SLX bitno je radi. Jos da nam javis kako radi... :)
  • 0

#35 schojka

schojka
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 18 September 2013 - 09:02 PM

Posle oko 50km, mislim da mi ova nabla radi bolje od prethodne. Mozda se tripujem, ali mnogo je tisa i kao da mi se tocak lakse vrti, finije :\. Ne'm pojma.
U svakom sam slucaju zadovoljan i postignutim i koliko me na kraju kostalo.
Hvala jos jednom.
  • 0

#36 MstrD_02

MstrD_02
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 409 posts

Postavljeno 18 September 2013 - 09:12 PM

Mozda se tripujem, ali mnogo je tisa i kao da mi se tocak lakse vrti, finije :\. Ne'm pojma.


'oce to kad je nova :mrgreen:

Samo redovno odrzavaj, trajace i ta slx. n2:thumbsup
  • 0

#37 schojka

schojka
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts

Postavljeno 18 September 2013 - 09:18 PM

Pa i xt bio nov, al verovatno ispod pogresnog d..eta!!! Hehehe....:D:D
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika