Jump to content


Fotografije

Kupovina polovnjaka u Austriji


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
13 odgovora na ovu temu

#1 NebojsaM

NebojsaM
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 19 August 2012 - 06:39 PM

Pozdrav svima!

Da li neko zna gde mogu (online) da se vide polovnjaci u Austriji. Tj. da se ode tamo i kupi dobar MTB. Vidim da masa ljudi koji preprodaju bicikle ovde, kazu da donose iz Austrije ili Nemacke...
  • 0

#2 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 19 August 2012 - 08:40 PM

Jel si probao eBay ili internet pretrazivac? Ali realno, da li imas potreban alat? Ne mislis valjda da kupujes polovan bicikl pomocu nekih malenih cvik cangli?
  • 0

#3 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 19 August 2012 - 08:57 PM

Djape koji si ti kralj... :D

Nebojsa, ti bicikli sto dovoze odatle je 99 posto kradeno... Cisto da znas, ako nisi shvatio Djapetovu poentu poruke... :D
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#4 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 19 August 2012 - 09:12 PM

Djape, sto lazes, kad ih uvoze. [-X To je izraz koji najcesce srecemo. Verujem da ih i drzava nasa slavi, silne parne joj dadose od placanja carina i pdv-a. n2:icone10sr6
  • 0

#5 tota

tota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 275 posts
  • Locationsremska mitrovica

Postavljeno 19 August 2012 - 10:00 PM

Placa se carina i to fina cifra.
  • 0

#6 Gox68

Gox68
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 254 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 19 August 2012 - 10:06 PM

Pre pa godina išao sam u Graz (Austria), odnosno neko predgrađe prepuno magacina. Kod nekog austrijanca koji trguje polovnim mašinama. Tom prilikom obzirom da smo imali poluprazan kombi gazda nas pita da li smo zainteresovani za biciklove, pa nas odvede u jedan od magacina.
Ljudi, pun magacin sa otprilike 500 biciklova :shock: , a na naše pitanje pošto odgovor: ovi levo po 20 eura, a ovi desno po 25. Naravno da je bilo i primeraka za otpad, ali u ovoj desnoj gomili je bilo i mtb-ova koji pi na CB lako otišli za 150-180 eura. Na žalost ne uzesmo ništa(plašeći se naše carine), ali poenta je da ne možete unapred okvalifikovati sve "uvoznike" polovnih biciklova kao lopine. Uostalom verujem da svako od nas poznaje u svom okruženju po nekog gastarbajtera. Svako malo eto njih sa punim kolima/kombijima polovne robe iz Nemačke/Austrije. Među tom robom i biciklovi. Zar neko od Vas misli da bi neko od tih ljudi rizikovao svoj status u Austriji zbog dve-tri kradene bicikle.
Naravno u svakom žitu ima i kukolja. Verovatno se treba zamisliti kad u oglasima naletimo na ponudu tipa: model za 2012, a cena 1/3 istog u radnji. :wink:
  • 0

#7 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 August 2012 - 10:32 PM

Placa se carina i to fina cifra.

Pa sad, ako ih u kesama za djubre preko "kanala" uvezes kao sekundarnu sirovinu, onda i ne bas :) Jbg nisu svi "uvoznici" bas toliko mutavi :D
  • 0
Postavljena slika

#8 tota

tota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 275 posts
  • Locationsremska mitrovica

Postavljeno 19 August 2012 - 11:21 PM

Njih ne zanima kakav je bike u kesi,kese ne otvaraju naplate carinu (malo sebi,malo drzavi) tesko da neko prodje sa 10 komada bez carine,ako imas 2-3 komada mozes da se provuces da su licno tvoji bajkovi i da prodjes bez carine,al sve je to mucenje
  • 0

#9 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 August 2012 - 12:02 AM

Bez "carine" je naravno nemoguce, ali bez carine svakako. Naravno "Carina" <
  • 0
Postavljena slika

#10 NebojsaM

NebojsaM
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 20 August 2012 - 11:35 AM

Ja sam mislio da tipa da odem sa 500 jura i uzmem nesto sto se ovde prodaje za soma :)

Recimo neki full XT u HT, Cannondale, Corratec, KTM verziji.

Googlao sam ali nisam nasao "dedicated" sajt za polovnjake, pa rek'o mozda neko ima iskustva vec sa tim, da je isao i kupio sebi biciklu. U principu carina ne bi trebalo da bude problem, ako se uzme jedna bicikla...
  • 0

#11 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 August 2012 - 11:46 AM

Ja sam mislio da tipa da odem sa 500 jura i uzmem nesto sto se ovde prodaje za soma :)

Znas kako, tamo trgovina kradenom robom nije bas tako opustena kao ovde, pa onda ono sto se ovde prodaje za soma, tamo se sigurno ne prodaje za manje :)

Laksa varijanta ti je da niz subotnjih jutara poranis i procesljas bubanj i okolinu, pa mozda natrcis na nesto sto te zanima za pola soma.
  • 0
Postavljena slika

#12 NebojsaM

NebojsaM
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 20 August 2012 - 12:18 PM

Tamo da idem i da jurim kradene bicikle nema sanse :)

Ja mislio ima tipa "plac" za bicikle kao za kola ...

Vidim ja da se vise isplati ovde kupiti tako nesto, ili jos bolje, da nadogradim mog Ht-ja u full XT delovima sa berze.
  • 0

#13 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 18 September 2012 - 06:11 PM

Nisu ovi "naši" prodavci sa berze lopovi, oni odu tamo, kupe za 35€ donesu i prodaju za 350€ i to je to, svojeručno nisu ništa ukrali :)

Vidim ja da se vise isplati ovde kupiti tako nesto, ili jos bolje, da nadogradim mog Ht-ja u full XT delovima sa berze.

povoljni XT delovi na berzi!!! gde si to video?
  • 0

profilepic.gif


#14 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 18 September 2012 - 10:00 PM

Tamo su cene sasvim realne, tačno se zna klasa opreme i veoma teško može da se kupi nešto veoma dobro za male pare (može, ali prilično retko). Uostalom, oprema je svrstana po kategorijama i tu skoro da nema odstupanja, svaka neuobičajena ponuda veoma lako pada u oči.
Prateći ponude na e-bayu, interesantno je da su jeftini bicikli tamo jeftiniji nego ovde, srednji su tu negde približno isto kao kod nas, dok su vrhunski (bili) tamo znatno skuplji. To bili znači da su se i kod nas pojavili kvalitetni, a veoma skupi bicikli. Ako je to praćeno odgovarajućom dokumentacijom, onda OK, inače...
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika