Jump to content


Fotografije

Kupovina bicikla do 200eur


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
40 odgovora na ovu temu

#21 milancha82

milancha82
  • Members
  • PipPipPip
  • 149 posts

Postavljeno 02 May 2012 - 09:11 AM

a sto ne bi moglo? :mrgreen:
  • 0

#22 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 May 2012 - 09:12 AM

Što ne bi svake godine Qpovao po jedan novi bajscikl ?! :D

Mozda zato sto ima i druge zelje u zivotu :D
  • 0
Postavljena slika

#23 yaki

yaki
  • Members
  • PipPipPip
  • 77 posts

Postavljeno 02 May 2012 - 11:57 AM

:D
  • 0

#24 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 02 May 2012 - 01:14 PM

Mislim da je velicina rama individualna stvar. I dosta zavisi od namene samog bajka.
Meni su svi pricali da sam kupio preveliki ram, visok sam 190cm i imam 87kg. Uzeo sam Mirage Pro XXL. I eto presao sam do sada preko 1000km, nisam osetio nijedan problem zbog velicine rama, cak bih voleo da mi je rastojanje izmedju kormana i sedista za par cm duze :lol:
Ali ga retko kad vozim offroad, pa mi nije potrebno da imam "optimalnu" velicinu MTB, ipak je bitnije da to meni bude udobno dok vozim i da nisam previse pogrbljen.

Kako god, ja sam uzeo Mirage Pro i nisam se nimalo pokajao. Doduse platio sam ga manje nego sto mu je sad cena, plus mi je izletela ok kombinacija da ostavim moj stari bajs i doplatim... Pa ne bi ni bilo razloga da se zalim :D
Jedino sto mi se ne svidja jeste lanac koji ide uz bajk, ali se nadam da cu ga uskoro potrositi i zameniti sa nekim SRAM. XCT pogon jeste ok ali malo osetljiv, moj sam malcice iskrivio. A sto se amortizera tice, kakve sam sve price cuo za XCM V2 plasio sam se da ce mi se odmah raspasti. Medjutim par puta sam zaboravio da ga otkljucam i spustao se po extremno losim putevima uz prosek od 40-50km/h... Jos nije dobio luft, radi kao i prvog dana - ja zadovoljan. Brisem stapove naravno posle maltene svake voznje i to je to.
  • 0

#25 yaki

yaki
  • Members
  • PipPipPip
  • 77 posts

Postavljeno 02 May 2012 - 03:04 PM

Ako ste preko 190 cm uzmite veći ram, pustite te priče i tabele da vam je dovoljan manji ram, jednostavno sa tom visinom ste i krakati i krkati tako da vam sigurno treba veći bajs (ram). Ja sam prešao sa običnog MB (XL) na Polarov Avelange i bez obzira na šđ trt mrt opremu, amortizer, disk kočnice, ono zašto mi ta promena najviše prija je baš ta XXL veličina rama.
:mrgreen:
  • 0

#26 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 02 May 2012 - 07:52 PM

Ako ste preko 190 cm uzmite veći ram, pustite te priče i tabele da vam je dovoljan manji ram, jednostavno sa tom visinom ste i krakati i krkati tako da vam sigurno treba veći bajs (ram). Ja sam prešao sa običnog MB (XL) na Polarov Avelange i bez obzira na šđ trt mrt opremu, amortizer, disk kočnice, ono zašto mi ta promena najviše prija je baš ta XXL veličina rama.
:mrgreen:

Ma da,te tabele su pravili dokoni ljudi,koji nemaju pojma,i onako ofrlje su napravili te kalkulatore.
Ali su na svi sreću provaljeni :mrgreen:
  • 0

#27 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 02 May 2012 - 08:26 PM

Ako ste preko 190 cm uzmite veći ram, pustite te priče i tabele da vam je dovoljan manji ram, jednostavno sa tom visinom ste i krakati i krkati tako da vam sigurno treba veći bajs (ram). Ja sam prešao sa običnog MB (XL) na Polarov Avelange i bez obzira na šđ trt mrt opremu, amortizer, disk kočnice, ono zašto mi ta promena najviše prija je baš ta XXL veličina rama.
:mrgreen:

Ma da,te tabele su pravili dokoni ljudi,koji nemaju pojma,i onako ofrlje su napravili te kalkulatore.
Ali su na svi sreću provaljeni :mrgreen:

:mrgreen:
  • 0
puno znoja,malo krvi

#28 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 02 May 2012 - 11:45 PM

Ako ste preko 190 cm uzmite veći ram, pustite te priče i tabele da vam je dovoljan manji ram, jednostavno sa tom visinom ste i krakati i krkati tako da vam sigurno treba veći bajs (ram). Ja sam prešao sa običnog MB (XL) na Polarov Avelange i bez obzira na šđ trt mrt opremu, amortizer, disk kočnice, ono zašto mi ta promena najviše prija je baš ta XXL veličina rama.
:mrgreen:

Ma da,te tabele su pravili dokoni ljudi,koji nemaju pojma,i onako ofrlje su napravili te kalkulatore.
Ali su na svi sreću provaljeni :mrgreen:




Jbg,ima ljudi kojima ne mozes objasniti da to tako ne ide i mozda je i izlisno pokusavati.Ako neko voli da vozi ram koji izgleda kao da ga je ukrao od tate onda i neka tera.........A najbolja teza je da je bolji novi alivio nego polovan dobar xt.Najbolji dokaz koliko je dobar alivio je taj da moj posle godinu dana voznje zavrsi bacen na gomilu a xtr 950 star 11 godina koji je kupljen polovan za 10 evra radi ko zmaj.....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#29 yaki

yaki
  • Members
  • PipPipPip
  • 77 posts

Postavljeno 03 May 2012 - 04:31 AM

Jbg,ima ljudi kojima ne mozes objasniti da to tako ne ide i mozda je i izlisno pokusavati.Ako neko voli da vozi ram koji izgleda kao da ga je ukrao od tate onda i neka tera........


Isto tako ako neko sa +190 cm voli da vozi ram kao da ga je tata ukrao od najmlađeg sina onda i neka tera, u svakom slučaju sa tom visinom i masom preko 100 kg biće primećen po skladnom izgledu koji podseća na cirkuskog medveda koji vozi poniku, no neka ga to ne brine, dimenzije tog rama su u okvirima tabelarnih vrednosti
:mrgreen:
  • 0

#30 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 03 May 2012 - 09:42 AM


Jbg,ima ljudi kojima ne mozes objasniti da to tako ne ide i mozda je i izlisno pokusavati.Ako neko voli da vozi ram koji izgleda kao da ga je ukrao od tate onda i neka tera........


Isto tako ako neko sa +190 cm voli da vozi ram kao da ga je tata ukrao od najmlađeg sina onda i neka tera, u svakom slučaju sa tom visinom i masom preko 100 kg biće primećen po skladnom izgledu koji podseća na cirkuskog medveda koji vozi poniku, no neka ga to ne brine, dimenzije tog rama su u okvirima tabelarnih vrednosti
:mrgreen:



Najbitnija stvar je sto vezano za bajkove neznas odakle si busan ali te to izgleda ne ometa da dajes pogresne savete ljudima koji zele da kupe bajk.....Aj pozdrav!
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#31 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 May 2012 - 10:18 AM

Ma za one što prvo dođu i čitaju savete nema brige :). Prvo malo teorije, matematike i savetovanja pa onda još proba pre kupovine i nema greške.
Problem su oni što prvo kupe pa onda otkriju da im ne odgovara ili naknadno saznaju za forum :) i ja sam iz te priče, pri kupovini nit znao da ramovi imaju veličine #-o nit da se još nešto osim guma troši, ništa nisam ni zagledao ni probao, samo preuzeo i razvukao kez od uva do uva kad sam seo na bicikl posle godinu-dve pauze :).
  • 0

#32 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3351 posts

Postavljeno 03 May 2012 - 10:37 AM

poz kolege sta mislite o ovom?

http://www.kupujempr... ... id=5772230
  • 0

#33 milancha82

milancha82
  • Members
  • PipPipPip
  • 149 posts

Postavljeno 03 May 2012 - 11:01 AM

Ma za one što prvo dođu i čitaju savete nema brige :). Prvo malo teorije, matematike i savetovanja pa onda još proba pre kupovine i nema greške.
Problem su oni što prvo kupe pa onda otkriju da im ne odgovara ili naknadno saznaju za forum :) i ja sam iz te priče, pri kupovini nit znao da ramovi imaju veličine #-o nit da se još nešto osim guma troši, ništa nisam ni zagledao ni probao, samo preuzeo i razvukao kez od uva do uva kad sam seo na bicikl posle godinu-dve pauze :).


I ja nisam imao pojma za velicinu ramova, citao sam mesec dana pre kupovine, savetovali me ljudi da uzmem 21" ram na mojih 192cm, ja ih poslusao i nisam se pokajao i to je to
  • 0

#34 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 03 May 2012 - 11:03 AM

Kao prvo bitna je duzina rama a ne sta pise na njemu.Te dimenzije se odnose na visinu koja se regulise sticnom.Ja sam 190 i vozio sam capriolo od 21 inch koji je bio oko 590mm dugacak.Sad imam ram od 19 koji je 610 mm dugacak.Da sam uzeo ovakav ram od 21 mogao bi da lezim i vozi na njemu.Takodje je jako bitno za polozaj teela koliki je vrat viljuske i visina kormana.Geometrija celog bajsa je bitna a ne samo visina sedalne cevi rama.A sve te dimenzije proizvodjaca se odnose na visinu rama.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#35 milancha82

milancha82
  • Members
  • PipPipPip
  • 149 posts

Postavljeno 03 May 2012 - 11:09 AM

Vorda meni je korman dosta daleko, istegoh ruke kad vozim malo duze, jer bih ja mogao da nadjem kracu lulu i da to priblizim telu posto volan ne mogu da podignem vise, ili da sediste povucem jos napred?
  • 0

#36 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 03 May 2012 - 11:16 AM

Mozes.Pazi ti bajsevi nisu ni predvidjeni za vece ture,ali sa kracom lulom ces sigurno smenjiti pritisak na dlanovima.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#37 milancha82

milancha82
  • Members
  • PipPipPip
  • 149 posts

Postavljeno 03 May 2012 - 11:19 AM

Mozes.Pazi ti bajsevi nisu ni predvidjeni za vece ture,ali sa kracom lulom ces sigurno smenjiti pritisak na dlanovima.

ja juce presao 60km i sve je super, ali mi otpale ruke, istegao sam ih maksimalno i dobio upalu. Volan mozda jos nesto minimalno mogu da podignem ali je lula bas dugacka, probacu da nadjem onda kracu. Hvala
  • 0

#38 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 03 May 2012 - 11:56 AM

Mozes.Pazi ti bajsevi nisu ni predvidjeni za vece ture,ali sa kracom lulom ces sigurno smenjiti pritisak na dlanovima.

ja juce presao 60km i sve je super, ali mi otpale ruke, istegao sam ih maksimalno i dobio upalu. Volan mozda jos nesto minimalno mogu da podignem ali je lula bas dugacka, probacu da nadjem onda kracu. Hvala

Pazi neznam ni koliko si naviknut na tolike ture.Meni su ranije sake trnule ali vec duze vreme nemam tih problema,a pogotovo sa rukavicama.A KOJ BAJS BESE VOZIS
  • 0
puno znoja,malo krvi

#39 yaki

yaki
  • Members
  • PipPipPip
  • 77 posts

Postavljeno 03 May 2012 - 03:07 PM


Jbg,ima ljudi kojima ne mozes objasniti da to tako ne ide i mozda je i izlisno pokusavati.Ako neko voli da vozi ram koji izgleda kao da ga je ukrao od tate onda i neka tera........


Isto tako ako neko sa +190 cm voli da vozi ram kao da ga je tata ukrao od najmlađeg sina onda i neka tera, u svakom slučaju sa tom visinom i masom preko 100 kg biće primećen po skladnom izgledu koji podseća na cirkuskog medveda koji vozi poniku, no neka ga to ne brine, dimenzije tog rama su u okvirima tabelarnih vrednosti
:mrgreen:



Najbitnija stvar je sto vezano za bajkove neznas odakle si busan ali te to izgleda ne ometa da dajes pogresne savete ljudima koji zele da kupe bajk.....Aj pozdrav!


Iskreno, nemam blage veze koja oprema mi se nalazi na bajsu niti me to uopšte zanima, mada bih mogao da izračunam prenosne odnose u menjaču. Moja priča se odnosi na veličinu rama za one od +190 cm, a za vas ostale poznavaoce neka bude ona priča da veličina nije bitna :mrgreen:
Da zaključim, probajte pa sami procenite šta vam odgovara.
:D
  • 0

#40 milancha82

milancha82
  • Members
  • PipPipPip
  • 149 posts

Postavljeno 03 May 2012 - 03:37 PM

Pazi neznam ni koliko si naviknut na tolike ture.Meni su ranije sake trnule ali vec duze vreme nemam tih problema,a pogotovo sa rukavicama.A KOJ BAJS BESE VOZIS


Kupio sam Scott scale 80 sve fabricko sem pedala, ram 21". Verovatno nisam bas u kondiciji, mada vozim dosta, ali me ubise ruke
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika