Jump to content


Fotografije

Trening koristeci hrm(pulsmetar)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
136 odgovora na ovu temu

#101 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 25 February 2015 - 09:09 AM

Ако имаш неки од уређаја који раде на Андроид ОС: https://play.google....le.CoursePlayer


  • 0

#102 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 25 February 2015 - 09:23 AM

Ако имаш неки од уређаја који раде на Андроид ОС: https://play.google....le.CoursePlayer

Hvala ti na predlogu,video sam da je to i njihova preporuka.Ja imam Nokia 515.mislim da on nem taj OS.Ja imam mP3 Philips Gear ,pa sam mislio da li bi to moglo da se presnimi sa CD na mP3.Da li znaš koliko košta instaliranje aplikacije?


  • 0

#103 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 25 February 2015 - 09:44 AM

Погледао сам, та Нокија није паметни телефон тако да од коришћења на њему вероватно нема ништа. Колико се сећам (давно сам је имао инсталирану) ова верзија за андроид је била у виду курсева који су интерактивни и захтевају од корисника да реагује на задатке на екрану, такође апликација слуша изговор корисника... Мислим да ни један од поменутих уређаја (Нокија, Филипс) немају могућност покретања овакве интерактивне апликације. Верзија за Андроид је бесплатна, барем оно што сам имао инсталирано...


  • 0

#104 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 25 February 2015 - 10:12 AM

Погледао сам, та Нокија није паметни телефон тако да од коришћења на њему вероватно нема ништа. Колико се сећам (давно сам је имао инсталирану) ова верзија за андроид је била у виду курсева који су интерактивни и захтевају од корисника да реагује на задатке на екрану, такође апликација слуша изговор корисника... Мислим да ни један од поменутих уређаја (Нокија, Филипс) немају могућност покретања овакве интерактивне апликације. Верзија за Андроид је бесплатна, барем оно што сам имао инсталирано...

Hvala ti na detaljnom objašnjenju,izgleda da ću morati da menjam telefon,a kupljen je prošle godine,ili da nekako nabavim android  n2:compy  . Inače treninzi sa pulsmetrom su bonbona,mnogo sam promenio u intenzitetu vožnje,sada mogu mnogo bolje da podešavaam intenzitet treninga a sve da se krećem u konfornoj zoni(ne dovodim do preoopterećenja KV sistema) ,znojim se i uživam u bržoj kadenci.Vlada mi je slao neki dobar tekst o treningu ,ali nisam mogao da ga preuzmem u formi Worda n2:Cm-smiley


  • 0

#105 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 25 February 2015 - 12:18 PM

Ако телефон одговара, можда Андроид таблет, много згодна ствар :) А углавном су јефтинији од пристојног телефона...


  • 0

#106 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 25 February 2015 - 01:00 PM

Ако телефон одговара, можда Андроид таблет, много згодна ствар :) А углавном су јефтинији од пристојног телефона...

Možeš da mi baciš neki predlog za Android tablet,razmišljao sam o tome već neko vreme.


  • 0

#107 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 25 February 2015 - 01:10 PM

Шаролико је то, ако перформансе нису битне (за уобичајено коришћење као што је читање на интернету, мултимедија, нису) онда бирати одговарајућу величину екрана и квалитет приказа (засићеност боја, углови гледања), дужину гаранције... Бојим се да овим ризикујемо прекор пошто је тема Тренинг... ;)


  • 0

#108 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 25 February 2015 - 01:28 PM

Шаролико је то, ако перформансе нису битне (за уобичајено коришћење као што је читање на интернету, мултимедија, нису) онда бирати одговарајућу величину екрана и квалитет приказа (засићеност боја, углови гледања), дужину гаранције... Бојим се да овим ризикујемо прекор пошто је тема Тренинг... ;)

OK,prihvatam upozorenje,pogledaću ja već nešto,pozz


  • 0

#109 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 26 February 2015 - 10:13 PM


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#110 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 26 February 2015 - 10:32 PM

Hvala ti na predlogu,video sam da je to i njihova preporuka.Ja imam Nokia 515.mislim da on nem taj OS.Ja imam mP3 Philips Gear ,pa sam mislio da li bi to moglo da se presnimi sa CD na mP3.Da li znaš koliko košta instaliranje aplikacije?

Batali kupovinu Android telefona samo da bi koristio Rosetta Stone aplikaciju. Kao sto kaze kolega Vivicav ili tablet ili na komp da instaliras. Nokia 515 je super telefon koji je namenjen ljudima koji koriste telefon za pricu, a ne za dokazivanje i kur...e. Rosetta stone je dobar posto se koristi i slike i kucanje reci... Iskreno ti kazem za telefon posto se bavim telefonima i tehnologijom i upucen sam u tematiku zaista dobro.


  • 0

#111 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Postavljeno 03 March 2016 - 08:49 PM

Već duže vreme pratim na Stravi trening profile jednog od profi biciklista iz ekipe Giant-Alpecin. Biciklista se zove Koen de Kort. Ono što mi je prvo zapalo za oko je da ima neverovatno nizak prosečni puls tokom treninga pa čak i tokom trke. Ove slike što sam okačio su konkretno jedan od ekstremnijih primera. Vozio je trening voznju od 200.3km prosečnom brzinom od 40.3km/h. U toku te vožnje Strava pokazuje prosečan puls od svega 80 otkucaja u minutu i max.puls od 157 otkucaja u minutu. Pri tom skoro svo vreme je bio u Z1 zoni pulsa ispod 107. Kad posmatramo po profilu snage vidimo još jedan fascinantan podatak da je momak vrteo pedale snagom od 450+ wati tokom čak 46 minuta ili 15% čitavog treninga. Interesuje me ako neko stručan može da mi objasni kako je ovo moguće imajući u vidu i prosečnu snagu koju je uložio tokom treninga. Pogledajte slike.
2016-03-03 21.17.28.png
2016-03-03 21.19.44.png
2016-03-03 21.21.05.png
2016-03-03 21.27.54.png
2016-03-03 21.59.54.png
  • 0

#112 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 04 March 2016 - 04:56 AM

Ne razumem se toliko, ali dok sam se aktivno bavio sportom: bilo je ljudi koji kilometražu mogu da istrče brže od mene, ali je meni puls najbrže padao na "odmor" čim prestanem trčati jakim tempom. Isti trening kao ostali, samo drugačiji organizam valjda. Ta osobina je omogućavala da na fudbalu pretrčim ubedljivo najviše bez napora, dok je za atletiku bila potpuno beskorisna. Ne znam kako bi se odrazila na biciklizmu.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#113 3opaH

3opaH
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 04 March 2016 - 07:27 AM

Једно од логичнијих објашњења, није добро бележен пулс. Или је откачио сензор.  Већи део је равна линија у зони испод 75.


  • 3

#114 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Postavljeno 04 March 2016 - 09:38 AM

To je jedino logično objašnjenje nego aj da pitam možda je čovek stvano medicinski fenomen.


  • 0

#115 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 354 posts

Postavljeno 04 March 2016 - 09:55 AM

Jel normalno da u vožnji puls bude oko 65-75 (ne zapinjem, vozim lagano, mtb vožnja) a čim stanem ode na 90?
Koristim pulsmetar godinu dana ali ne zbog treninga nego tek da znam koliki mi je puls, iz određenih razloga nije baš poželjno da se preforsiram, tako da sam totalni laik.

I još jedno pitanje, jel koristite neki gel i koji za ovo hladnije vreme da traka ne bi gubila kontakt? Smori da se kvasim na pola sata.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
  • 0

~be here now~


#116 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 04 March 2016 - 10:06 AM

Zasto bi se kvasio? Ja koristim puls metar 5 god. Nikad nisam problem sa gubljenjem signala. Jedino mi je problem kad se oznojim da hove traka nekad da mi spada. Ali ni tad ne gubi kongakt

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
  • 0

#117 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 04 March 2016 - 10:17 AM

Pa dobro,kada ga već pratiš na Stravi,kakvi su njegovi predjašnji rezulati?Da li je puls uvek ovako nizak ili je ovo izolovan slučaj?


  • 0

#118 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 04 March 2016 - 10:31 AM

Jel normalno da u vožnji puls bude oko 65-75 (ne zapinjem, vozim lagano, mtb vožnja) a čim stanem ode na 90?
Koristim pulsmetar godinu dana ali ne zbog treninga nego tek da znam koliki mi je puls, iz određenih razloga nije baš poželjno da se preforsiram, tako da sam totalni laik.

I još jedno pitanje, jel koristite neki gel i koji za ovo hladnije vreme da traka ne bi gubila kontakt? Smori da se kvasim na pola sata.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Sledeci put malko zapni s nama na gore pa ce caskom da ti ode puls na 150 u toju voznje
  • 0

#119 milentze

milentze
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 04 March 2016 - 12:43 PM

Jel normalno da u vožnji puls bude oko 65-75 (ne zapinjem, vozim lagano, mtb vožnja) a čim stanem ode na 90?
Koristim pulsmetar godinu dana ali ne zbog treninga nego tek da znam koliki mi je puls, iz određenih razloga nije baš poželjno da se preforsiram, tako da sam totalni laik.

I još jedno pitanje, jel koristite neki gel i koji za ovo hladnije vreme da traka ne bi gubila kontakt? Smori da se kvasim na pola sata.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Koji pulsmetar koristis?


  • 0

#120 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 354 posts

Postavljeno 04 March 2016 - 12:46 PM

Cateye v3n

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
  • 0

~be here now~





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika