Jump to content


Fotografije

Haos u oglasima


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
599 odgovora na ovu temu

#1 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 26 March 2009 - 05:07 PM

Na žalost ne pratim redovno ni sajt ni forum ali nesto češće u poslednje vreme i prilično mi smeta da oglas za šticnu vidim u opremi, brzinomerima, ramovima pa u ramovima gume i sedista i ne znam ni ja sta sve i na kojim neodgovarajućim mestima.
Ako je tako po propisima, da smirim živce i uživam :D . Ako nije, zašto se sve to dozvoljava?
Tražis pulsmetar a nalazis lance i katance :D ...
  • 0
.

#2 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 26 March 2009 - 05:14 PM

u pravu si. naravno da nije po propisima. :) mislio sam da se mogu osloniti na oglasivace te da ce sami korektno izabrati kategorije, ali pojedinci to maksimalno zloupotrebljavaju.
  • 0

#3 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 March 2009 - 08:20 PM

Trebalo bi postaviti upadljivo obaveštenje da će oglasi biti obrisani ako nisu kategorije odabrane kako treba.
Neki dan gledao neki oglas, lik je odabrao verovatno SVE kategorije... da poludiš...
  • 0

#4 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 March 2009 - 10:50 PM

Problem je sto nema opcije za editovanje tudjih oglasa, ali mislim da takva opcija uopste ne treba vec klasicno brisanje, pa bi oglasivaci poveli malo racuna. Zauzvrat izgubimo par oglasivaca, ali svi ostali bili bi zadovoljni.

Kad smo kod haosa u oglasima pojedini korisnici su maksimalno bezobrazni i idu iz krajnosti u krajnost. Svi su videli korisnika iz Subotice kako oglasava M5 aluminijumske srafove, a sutradan M6! Naravno nisu samo srafovi u pitanju vec i zatvaraci za tockove malo crni malo crveni, WCS gripovi i wcs ergo itd.
  • 0

#5 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 27 March 2009 - 01:19 PM

A tek Bontager sticna u prirodnoj velicini ](*,) ](*,) ](*,) .

Ima vrlo malo delova i opreme koji bi mogli da idu u vise kategorija tako da je mozda i jedno od resenja dozvoliti oglas u samo jednoj kategoriji. Mada to neke ne bi sprecilo da ga odmah zatim postave i u neku drugu...
Zato je za narod kao sto smo mi potrebna cvrsta ruka n:fighting0028 .
  • 0
.

#6 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 March 2009 - 01:39 PM

šticne, lule, pedale, sedišta, šoljice, menjači, kasete, nosači bidona, šelne i sl. mogu biti i drumske i hibridne i mtb i za to je potrebno odabrati više kategorija.
  • 0

#7 dragan_dabic

dragan_dabic
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 20 August 2009 - 01:48 PM

Ja mislim da isto treba drugacije sortirati oglase po kategorijama.
"MTB Delovi" Su previse opsirna kategorija, trebalo bi na primer da bude
>Kocnice
>Menjaci
>Gume
>Srafovi itd
  • 0

#8 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 20 August 2009 - 02:54 PM

To opet ne bi sprecilo ljude da stave npr. tockove, u grupu, menjaci, srafovi, suspenzije, ramovi itd... :evil:
  • 0

#9 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 20 August 2009 - 03:18 PM

Kakav bi to tek haos bio [-X .
  • 0
.

#10 dragan_dabic

dragan_dabic
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 20 August 2009 - 03:18 PM

naravno da ne bi (ono brisanje oglasa koje je neko vec pominjao gore bi to resilo) a ovo grupisanje bi resilo problem preglednosti, jer sam sat vremena trazio oglase za kocnice u krsu kojekakvih oglasa koji me uopste ne zanimaju. Takodje jel postoji pretraga oglasa ?
  • 0

#11 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 20 August 2009 - 03:53 PM

Da se oglasi postavljaju tamo gde treba ne bi imalo potreba za tolikim podkategorijama, preglednost bi bila odlicna. Ali ovako kada svako stavlja gde i sta stigne pa kada dodate razne (pre)prodavce sa po ko zna koliko oglasa dobije se haos koji sada vlada.
  • 0
.

#12 dragan_dabic

dragan_dabic
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 20 August 2009 - 04:01 PM

Mozda si u pravu, al jebiga, razmisljam da imam na primer sediste za trek koje ocu da prodam i sad dal ja to da stavim kao MTB deo ili kao Razno (il da imam neki deo koji moze da bude u jos vise kategorija), sta ti ja znam zbune se ljudi, mozda je bas nedostatak kategorija razlog sto oni tako stavljaju delove gde stignu, a u svakom slucaju ako ja trazim sedista, bolje jednostavno da kliknem na "Sedista"i vidim Sedista :D a ne ovako da gledam sve MTB delove pa da tu trazim sedista.
  • 0

#13 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 August 2009 - 04:03 PM

Za pocetak izbaciti komercijalne oglase i stvar resena. Oni prave najvise haosa.
  • 0

#14 Mladen

Mladen
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 473 posts
  • LocationAleksinac

Postavljeno 20 August 2009 - 06:18 PM

-MTB
____Freeride/DH
____XC/All Mountain
____DJ/Street/Park
____Kids Bikes
__*Ramovi
______Freeride/DH Ramovi
______XC/All Mountain Ramovi
______DJ/Street/Park Ramovi
__*Suspenzija (Amortizeri)
______Dupla Kruna
______Jedna Kruna
______Krute vile
______Zadnji Amortizeri
__*Drive Train
______Tockovi
______Nable
______Gume
______Kocnice
______Crank/Bottom Brackets
______Shifters/Derailleurs
______Chains/Guides/Cogs
______Stem/Headset
______Volan/Gripovi
______Sediste/Sticna
______Pedale
-Road
____BikeRoad Bikes
____Road Frames
____Road Parts
(pod Road Parts moze jos podgrupe da se dodaju ako mislite da ima potrebe za time)
-Other Sports
____Skije
____Snoubord (Snowboard)
____Skejt (Skateboard)
____MX Bikes/Quads
____Sleds
____Kola/Kamioni (Trucks/Cars) (ako zelite)
-Oprema
____Naocare/Marame
____Kacige
____Patike
____Zastita
____Odeca
____Rancevi za bicikle
____Osvetljenja
____Brzinomeri
____Alat/Postolja za bicikle
-Trazim



Eto tako, ja msm da je to ok, ako imate da dodate slobodno...
Moze da se doda jos jedna grupa za BMX ako treba, nije na odmet...kao i da se ukloni ona podgrupa za Kola/Kamione, ali vidjao sam ljude da stavljaju takve oglase pa rekoh ajde da stavim i ja, sto da ne :D
Jos jednom, slobodno recite ako mislite da treba jos neka grupa/podgrupa da se doda. Hvala :)
  • 0
...born to ride...

#15 xman

xman
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts
  • LocationPozarevac

Postavljeno 06 December 2009 - 07:35 PM

Stavio sam oglas bicikle u vise podforuma,nemojte da se ljutite!
  • 0
Posted Image

#16 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 14 January 2010 - 04:38 PM

Ne brini, biće ti samo obrisan nalog. :twisted:

LM Ciklo... gledam sad, okačio sam oglas, nestao je sa naslovne u roku od 'odma. Dobro, takav je život, ali mislim da je vreme da se oglasi isele sa naslovne na odvojenu stranicu, gde će to biti preglednije - i dugotrajnije. Npr oglasi postavljeni u protekla 3-4-7 dana da budu prikazani na odvojenoj strani na fazon CN oglasa a sa strane/u vrhu strane date opcije pregleda po kategorijama.
  • 0

#17 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 14 January 2010 - 05:36 PM

blago sam naglasio link "pregled svih oglasa", uvecao broj oglasa po stranici na 80 i dodao mogucnost odabira tog broja, stavio link na glavnoj pored poslednjih oglasa
  • 0

#18 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 14 January 2010 - 07:04 PM

Stavio sam oglas bicikle u vise podforuma,nemojte da se ljutite!


Pa nije resenje da neko sjebava oglase i onda, sto je najgore svestan je toga, dodje i kaze "e bez frke samo sam sve zagusio"

Ja citam to, ali tu ima previse gluposti. Evo sad te pitam, sto si stavio oglas bajsa u milion kategorija ? Jel umes da citas ? Ostavis oglas gde treba i to je to...
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#19 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 01 February 2010 - 11:40 AM

Da neki ljudi na oglasima nemaju nimalo srama, stida niti postovanja prema icemu govori samo sledeci slucaj.

Juce posaljem coveku molbu da ukloni duple oglase (ima ih 4):

>Pozdrav,
>
> molim te ukloni duple oglase!
>
> admin


i sta dobijam kao odgovor:

> ako ti smetaju nemoj ih gledati


Iskreno nemam reci. Da ne patetisem, ali moram da naglasim da se ceo projekat vec pet godina finansira iz sopstvenog dzepa i ulaganjem dosta slobodnog vremena tako da ovakav odgovor ne moze tek tako da prodje pored mene. Ja sam napravio bazu a porasli smo zajedno zahvaljujuci svima vama, ljudima koji su u svakom momentu bili spremni da pomognu drugima pišući predloge i tekstove.

Eto i sta da radim sa takvima, jedino ceo nalog da im zakljucam... Ali nije to cilj svega ovoga. Za sada doticni ce dobiti gratis brisanje duplikata n2:doh
  • 1

#20 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 01 February 2010 - 11:52 AM

Chasti ga i jednim gratis vishedecenijskim blokiranjem :evil: ,na Ciklonautu kod Joneta to ne moze da se desi jer je sistem kacenja oglasa drugachiji(zavisi od Joneta),ovde ljudi koriste vecu slobodu (zloupotrebljavaju)jos kad ih opomenes dobijes ovakav odgovor UZAS #-o
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika