Jump to content


Fotografije
- - - - -

Mapa Niša i okoline


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
30 odgovora na ovu temu

#1 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 09 February 2009 - 04:03 PM

Kačim mapu koju sam mukom :^o ispisao. Možda će nekom biti od koristi. Takođe ne bi bilo loše da je neko dopuni (možda staze oko Seličevice, koje na žalost nisam imao prilike da otkrijem). Možda se organizuje i koja vožnja čim vreme dozvoli.

P.S. Razmere uopšte nisu tačne ali kome je predeo poznat snaćiće se

Attached Thumbnails

  • mapa.jpg

  • 0

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 09 February 2009 - 04:47 PM

Dobar poduhvat, ali (sad da ga tupimo) umereno korisan. Zašto ne uzmeš "neku" topo kartu (ima da se nađe na netu) pa ucrtaj staze na nju. Puteva na njoj već ima. Ako si dovoljno dokon, možeš i trekove da napraviš u ozi eksploreru.
  • 0

#3 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 09 February 2009 - 05:13 PM

Pa kada ga već tupimo daj link (torent). Nisam znao (iako sam tražio) za program kao što je ozi. Koliko vidim nije free ili grešim. Mislio sam da napravim screenshot-ove iz google earth-a ali je vrlo nezahvalan za takve stvari (ili nisam dovoljno kreativan :oops: )
  • 0

#4 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 09 February 2009 - 05:14 PM

Verovatno je ovaj sajt vecini poznat, ali vredi ga pomenuti:
http://www.avijacija...arte/karteRS50/
http://www.avijacija...rte/karteRS100/
Moje licno misljenje je da je Selicevica jedno od najboljih mesta za voznju u okolini Nisa. Najbolje je popeti se kroz Gabrovac, a onda mozes da se spustis u 6 razlicitih sela na razlicitim stranama planine, i svaki spust je prica za sebe. Pusti poruku kad krenes tim putem, pa idemo zajedno!
Pozdrav!
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#5 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 09 February 2009 - 05:19 PM

Pa ja sam stvarno debil. Ubio se od traženja dobre mape preko neta i ništa. Bravo antiR3ality. I hvala. Zovem obavezno, ali ne verujem u skorije vreme (do mesec dana). Posao, žena, deca :roll: . Znaš kako je
  • 0

#6 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 09 February 2009 - 05:35 PM

Ma nema problema, tu smo da se pomognemo. A inace, i ja necu skoro na bajs, imao sam ove zime tesku povredu, pa dok se malo sredim :) . Pozdrav, pa se cujemo!
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#7 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 09 February 2009 - 07:32 PM

Pa kada ga već tupimo daj link (torent).


Regni se na warez-bb . org pa search.
  • 0

#8 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 09 February 2009 - 07:35 PM

Thanks mixitron n:anim_32
  • 0

#9 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 09 February 2009 - 10:39 PM

Ma sad ćeš rešiti da kupiš GPS pa eto psovanja :P
  • 0

#10 ciric_ivan

ciric_ivan
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 307 posts

Postavljeno 09 February 2009 - 10:45 PM

Nisi iso na/ucrtao Bojanine vode, tamo je extra, posle Jelasnicke klisure ide Studena (Donja i Gornja), pa uspon na Bojanine. Nisi iso ni do Rautova i Koritnika (sela iznad Niske banje), blizu je ali su jaki usponi. Svuda tu imas i extra off road, pa istrazuj malo.
Evo ti ideje za leto: Krajkovačko jezero, Mali Jastrebac, Seličevica, Bovan, Soko Banja, Ozren, Popšica, Kopaj Košara, Višegrad (iznad Oreovca), Vis (iznad Kunovice), Mosor.
Mozes da gledas aero-foto snimak teritorije grada na gis.ni.sr.gov.yu, bolji je i mnogo detaljniji od google earth i http://www.wikimapia.org.
Javi se u bk Zeleznicar MBN, (poziv vazi za sve oni koji hoce da se voze po okolini Nisa), to je vecini bajkera rekreativaca koje poznajem "zborno mesto" jer je Deša, koji radi tamo, jedan od najboljih poznavalaca puteva i staza u okolini Niša. Ostali za koje znam da odlično poznaju puteve, staze i bogaze u široj okolini NIša smo David (onaj što je stigo drugi u Hobby sport kategoriji na trci jesenas na Kameničkom) i ja. Ostali znaju solidno, samo David i ja non stop probamo nove staze, pa sam prošle godine preso oko 10000km, od čega 50% off road.
  • 0

#11 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 09 February 2009 - 11:10 PM

Pu majku mu. Idem da kupim gps. Salim se.

Ivane pa od sada ću da te cimam čim mi budu trebali orijentiri (mada mislim da sam se snabdeo dobrim mapama, što od tebe, što od antiR3ality) . Nabrojao si sve dobra mesta koja poznajem (ne baš sva) što peške, što iz auta, a biciklom tek treba da ih obiđem. Hvala ti za info.
  • 0

#12 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 10 February 2009 - 12:21 AM

http://www.garmin.co...les/SCGRv17.exe ovo može da bude korisno, nisam proveravao koliko seoskih puteva ima, ali ima ucrtana staza od Rautova do Jelašnice :)

Može li neko da mi preporuči neki lakši offroad u okolini Niša?
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#13 drmiki

drmiki
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 10 February 2009 - 07:27 AM

Mogao bi i ja da budem od pomoci.
http://drakulic.webnode.com/bike/
A za neki lakši offroad, za Gileta,javi se za dodatna objašnjenja.
  • 0

#14 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 10 February 2009 - 07:45 AM

Mogao bi i ja da budem od pomoci.
http://drakulic.webnode.com/bike/
A za neki lakši offroad, za Gileta,javi se za dodatna objašnjenja.



Sajt je odlican. :D . Keep up the good work n:kolce
  • 0

#15 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 10 February 2009 - 10:19 AM

Mogao bi i ja da budem od pomoci.
http://drakulic.webnode.com/bike/
A za neki lakši offroad, za Gileta,javi se za dodatna objašnjenja.

Odličan sajt
  • 0

#16 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 10 February 2009 - 11:16 AM

Poznat mi nešto onaj GT s naslovne 8)
  • 0

#17 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 10 February 2009 - 06:11 PM

@ drmiki : Svaka cast za Selicevicu nocu. I ja sam jednom vozio , ali je za to bila zasluzna pocepana guma. Nikad vise, barem ne sam i bez svetla [-X . Inace, super sajt.

Pozdrav svima iz Nisa i okoline, pa da i organizujemo neku lepu voznju!
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#18 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 10 February 2009 - 06:21 PM

n:anim_49 u to ime. Uletelo danas dva sata voznje i sad me boli grlo. n:sick0018 . ali je bilo vredno n:happy0192
  • 0

#19 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 13 August 2009 - 08:10 PM

Ponovo aktiviram ovu temu jer sam ja mislio da ce karte ka kojima sam postovao linkove uvek biti tamo, ali sam se malo zeznuo #-o
Da li slucajno postoji neko ko je skinuo sve delove karte u nekoj razmeri, pa da se to negde upload-uje, ili vec postoje neki novi linkovi ka onim topografskim kartama koje su bile na avijaciji bez granica?
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#20 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 13 August 2009 - 08:20 PM

Ja sam skinuo okolinu Nisa. Negde su mi na hardu. Mogu da ti ih posaljem na mail. Ili ti trebaju karte do Kopaonika? :wink:
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika