Jump to content


Fotografije

kupovina bajsa do 400-600e


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
12 odgovora na ovu temu

#1 biciklista_NS

biciklista_NS
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 30 December 2017 - 04:00 PM

PozdraV.

Odlucio sam malo da se pocastim, pa razgledam cikloberzu. Posle duzeg razgeledanja suzio sam izbor na :

http://www.2bike.rs/...on#.Wke3iBl0OBY

Da li je cena manje-vise realna ? Ili ima neko jos neki predlog ? Da napomenem, da bih bicikl uzimao na duze staze, voleo bih da nemam nekih ulaganja bar 2 godine. Mislio sam da uzmem nov Scott Speedster, ali ovaj je nekako brutalniji.
  • 0

#2 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 30 December 2017 - 04:13 PM

PozdraV.

Odlucio sam malo da se pocastim, pa razgledam cikloberzu. Posle duzeg razgeledanja suzio sam izbor na :

http://www.2bike.rs/...on#.Wke3iBl0OBY

Da li je cena manje-vise realna ? Ili ima neko jos neki predlog ? Da napomenem, da bih bicikl uzimao na duze staze, voleo bih da nemam nekih ulaganja bar 2 godine. Mislio sam da uzmem nov Scott Speedster, ali ovaj je nekako brutalniji.

 

Realna cena je ona koju je kupac spreman platiti. Pogledaj pošto su ostali, slični, bajsevi po oglasima, vidi pošto je sličan nov, pa proceni da li ti cena odgovara, ili ne.

 

Što se ulaganja tiče, što više voziš, više se potrošni delovi habaju, tako da uz neku pristojnu vožnju, ulaganja će sigurno biti. Za procenu trenutnog stanja, možda ti ovo pomogne:

 

http://www.bikegreml...lovnog-bicikla/


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#3 biciklista_NS

biciklista_NS
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 30 December 2017 - 04:21 PM

Hvala. Nisam neki strucnjak, no mislim da je bicikl izuzetno opremljen za tu cenu. Da li ima mozda nesto bolje ? Ja sam pucao na duze staze. Najbitnija mi je dugotrajnost. Znam da Ultegra nije bas jeftina za odrzavanje, ali cenim da moze preci bar 5000 km uz eventualnu promenu lanca ?

Ukoliko ima nesto bolje, bio bih zahvalan. Pretezno bih vozio po Novom Sadu i Fruskoj Gori. Ovaj mi se ciklic dopao, al' pre nego sto zovnem prodavca, rekoh da pitam da nisam preplatio ili propustio neku bolju priliku ☺ Nisam pital prodavca, mislim da je ovo Shimano Ultegra 6600 posto kablovi nisu pod trakom kao kod 6700, ali ne igra mi neku ulogu.
  • 0

#4 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 30 December 2017 - 04:49 PM

Nema mesec dana kako sam krpio neki Shimano točak sa sličnim žbicama. Sekund nepažnje rezultovao je sa tri pokidane žbice. Morale su se poručivati iz inostranstva. Točkovi sa običnim žbicama su malo zahvalniji po tom pitanju - mogu se naći jeftine koje će raditi dok se ne nabave bolje, ako ništa drugo.

Obična žbica je oko 10 din, kvalitetnija DT Swiss je oko 60 i obično se može naći kod nas, DT swiss tanjene u sredini su oko 60 euro centi napolju, kod nas se teže nalaze (po meni najbolji izbor).

Egzotične žbice kakve su na bajsu koji si linovao se uglavnom moraju vijati iz inostranstva, koštaju od evro-dva, do 5-6 evra za komad. Plaća se poštarina, čeka se...

 

Za ostalo - vidi u kakvom je šta stanju. U zavisnosti od toga koliko voziš, ulaganja će biti više, ili manje. Postoji šansa da će sa promenom lanca morati da se menja i kaseta - ništa strašno, ali nije besplatno. Gume, pakne kočnica. Sajle i bužiri - ako nisu novi, postoji šansa da će se u roku od dve godine morati menjati. Nakarika se. Na linku koji sam postavio stoje i okvirne cene servisa/zamena, i uputstva kako da utvrdiš stanje pregledom bicikla pre kupovine - to važi koji god polovan bajs gledao.

 

Mene ne mrzi da pogledam oglase kad stignem i preporučim, samo mi reci barem visinu, da znam zbog veličine rama. Možda i ako čujem od drumaša koje znam po NS da neko planira prodaju bajsa. Koliko shvatam 600 evra je plafon?


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#5 biciklista_NS

biciklista_NS
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 30 December 2017 - 05:04 PM

Hvala na opsirnom odgovoru. Da, nekih 600e je limit. Mogao bih da nabacim 650, ali mislio sam da 50ak ili vise ostavim u rezervi. Visok sam 177-178cm. Probavao sam ram M/M-L/ tj 54/55/56 i mogu svaki voziti. No 54 mi najvise lezi. Sad me brine ovo malo za zbice :/ Bio bih zahvalan na jos nekom predlogu. Nazalost mocu da odgovorim tek posle nove godine, jer foram dozvoljava 3 poruke po danu, a limit se skida posle 5. Bar tako pise. Taman da iskoristim priliku da cestitam tebi i svima Novu godinu.
  • 0

#6 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 30 December 2017 - 10:41 PM

Ovo je bre nešto mnogo matoro :/ Koja je logika da uzimas "na duge staze" a gledaš nešto staro? Valjda je tada cilj da kupiš što mlađi bajs a ako si limitiran lovom onda gledaš da to kompenzuješ nekom malo nižom klasom opreme? To je barem neko moje razmišljanje...
Eno par onih prvih bajseva koji su na plaćenim oglasima, recimo onaj CUBE attain, jeste preko tvog budžeta i to zna da bude veliki problem, ali da se nekako napneš još malo preko (ili se možda iscenkaš za koji evro dole, sale hoće da izađe u susret..) i kupiš bukvalno nov bajs. Ja bih išao na tu varijantu definitivno.
Prati oglase i ne gledaj toliko na menjačku grupu, gledaj da je aktuelan model, znači 2015-2017...
Edit :
Na stranu što je verovatno budžen tj sklapan. Nađi ovakav model kako je fabrički bio sklopljen pa uporedi. Ova lula mi deluje malo "kineski", a plus na sve "karbonsko" stavljen COMP volan... Ne uklapa se :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
  • 0

#7 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 31 December 2017 - 12:24 PM

Slazem se sa sajloncem
  • 0

#8 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 31 December 2017 - 03:43 PM

Ne vidim ništa loše u kupovini starijih modela dok god su u dobrom stanju, bilo da su u pitanju ram, točkovi ili menjačka grupa. Nisu te stvari jogurt da se pokvare od stajanja, niti je tehnologija toliko napredovala da je visoka klasa od pre pet-deset godina danas prevaziđena.

Ne vidim ništa loše ni ako je neko sklapao iz delova, dok god su delovi dobro uklopljeni. Ako je neko dao pare bitne stvari (ram, točkovi, menjačka grupa), a štedeo na nebitnim (volan, šticna i ostala garnitura), to govori da je razmišljao kako da izvuče maksimum za uloženi novac.

Mislim da cena za ovaj Cube nije loša, pod uslovom da je stanje stvarno kao na slikama. Vredi pogledati uživo.
  • 3

#9 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 31 December 2017 - 08:51 PM

Ne kažem da ne vredi možda tih para samo sam drugačije rezonovao :)


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
  • 0

#10 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 01 January 2018 - 06:59 PM

Ma jasno. Tome i služi forum, svako da svoj rezon, pa neka biciklista_NS izvuče šta mu se najviše sviđa :-)


  • 0

#11 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 January 2018 - 11:58 AM

I meni je ovaj bio zapao za oko, dobro izgleda,ali sam rešio prvo da povampirim svoj mtb pa će za drumaša da se čeka još.
  • 0

#12 quard1an

quard1an
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 17 January 2018 - 03:58 PM

Pozdrav. Ne bih da otvaram novu temu, pa cu iskoristiti dio ove vezan za 'do 400e' MTB.

Visok sam 190cm, pa po svim chartovima raznih proizvodjaca sto sam gledao, preporucen mi je XL ram. Naravno, uzeo bih alu ram, ali muku mucim sa velicinom tockova. Naime, imam dilemu oko toga da li uzeti 26'' sa deore / deore xt opremom, ili uzeti 29'' sa nekim nizim nivoom - Tourney ne razmatram.

Nikada nisam vozio 29'', a 26'' imam nekih 5-10 godina kog sam prerastao odavno ali je deore LX/XT full pa ne znam kolike su razlike kad se prelazi na nizi nivo opreme.

Bicikl bi prije svega bio gradska voznja u pocetku, a kad dodje i ljepse vrijeme i kad ljubav prema njemu poraste, vrv bih vise isao na neke "offroad" rute po Fruskoj Gori. 

 

Ukoliko postoji neka radnja u kojoj bi se moglo na 6 / 12 rata uzeti, onda bih isao na 29'', ali slabo da ima nekih proizvodjaca mimo komercijalnih. Naravno, tad bi mogao i da korigujem do 60.000 sa planom kupovine opreme u hodu.

 

Neke moje zelje bi bile 1. Cannondale 2. Spec 3. Cube 4. Merida 

 

Navescu par favorita :

 

1. http://www.ris-cycli...black-2015-xl/ na rate

2. http://www.2bike.rs/...chshox-odlican 

3. http://www.2bike.rs/...-3x10-xt-akcija


  • 0

#13 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 17 January 2018 - 11:13 PM

U prodavnici Probike bicikl GT-Pantera-Comp-27,5+ na 6 rata 70000 dinara, velicina L/XL (link)


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika