Jump to content


Fotografije

(bike-delovi) Nis - prevara


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
24 odgovora na ovu temu

#1 Makarije

Makarije
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 256 posts
  • LocationNovi Sad (obronci Detelinare)

Postavljeno 25 July 2017 - 12:20 PM

Porucio sam volan od gorepomenutog

 

http://www.2bike.rs/...80#.WXctPEm0ncs

 

Na oglasu lepo pise da su volani novi,nekorisceni i nije navedeno da imaju bilo kakva ostecenja.

 

Nakon peripetija sa kurirskom sluzbom,(prodavac nije proverio da su na otpremnici lose uneseni moji podaci) preuzimam volan,koji nije bio zasticen vec samo ubacen u kesu kurirske sluzbe,otpakujem i zaticem sledece : 

 

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg

 

Kontaktiram prodavca,koji nije ostavio br.telefona (nije ga ostavio ni na otpremnici kurirke sluzbe) i koji zeli kontakt samo putem PP,predocavam mu da volan ima ostecenja koja nisu nastala prilikom transporta kao i da nisam dobio ono sto je na slici,medjutim po starom dobrom srpskom obicaju prodavac se pravi lud.

 

Imali smo i malu prepisku nakon koje je doticni dobio besplatnu reklamu na sajtu

 

IMG_20170725_135206.jpg

 

IMG_20170725_135223.jpg

 

CIM VIDITE DA JE OGLAS BEZ BROJA TELEFONA I BEZ OPCIJE LICNOG PREUZIMANJA ODUSTANITE OD KUPOVINE JER SIGURNO POSTOJI DEBEO RAZLOG ZA TO.

 

Attached Thumbnails

  • 7.jpg

  • 0

#2 Saska

Saska
  • Members No Voting
  • PipPip
  • 43 posts

Postavljeno 25 July 2017 - 12:46 PM

jel u pitanju milan nikolic,neka bike radnja?


  • 0

#3 Makarije

Makarije
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 256 posts
  • LocationNovi Sad (obronci Detelinare)

Postavljeno 25 July 2017 - 12:55 PM

Upravo taj...

 

 

 

Milan Nikolic

 

ul.Jovana Ristica 45

 

Nis (Medijana)


  • 0

#4 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 25 July 2017 - 01:00 PM

Ja razmisljao da uzmem nesto od njega, ali posto kaze da ne moze preuzimanje licno, iako sam iz Nisa, nisam hteo. Dobro sam prosao izgleda...

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
  • 0

#5 Makarije

Makarije
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 256 posts
  • LocationNovi Sad (obronci Detelinare)

Postavljeno 25 July 2017 - 01:12 PM

Pre porucivanja sam pogledao da li ima neka tema o doticnom ...

 

http://www.2bike.rs/...lic#entry173877

 

... ocigledno da je decko sve samo ne neupucen!

 

 

U svakom slucaju sredinom avgusta cu biti u Nisu pa cu se potruditi da ga izvedem na pice.


  • 0

#6 NikolaMrka

NikolaMrka
  • Members
  • PipPip
  • 61 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 July 2017 - 01:36 PM

To je tipican primer prevare. Ne potrude se cak ni da umotaju u papir kada salju, a onda okrive kurirsku sluzbu.


  • 0

#7 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 25 July 2017 - 02:28 PM

Odmah cu se ograditi i reci da ne branim prodavca. S obzirom da mi deluje da imas nekog iskustva sa biciklistickim delovima i opremom, meni nije jasno sta si ti ocekivao od volana od 700 dinara koji je pritom dosao iz Kine i verovatno kostao i manje od toga. Necemo sad ulaziti u to sta je kupac napisao ili rekao. Ako pogledas malo cene volana bilo kog ozbiljnijeg proizvodjaca, mozes zakljuciti i sam da volan ove cene mora imati neku falinku.

 

Druga stvar je bezbednost na biciklu. Jel stvarno treba rizikovati sa ovim poluproizvodima zarad 10-15 evra i ugroziti sebe time sto ovi neprovereni proizvodi mogu puci u voznji i naneti ti ozbiljne povrede. Veliki proizvodjaci sa svojom vecom cenom nose i dozu sigurnosti jer nijedna velika kompanija ne bi bila velika da ne proizvodi pouzdan proizvod.

 

Ako vec ima ovoliko prevaranata, hajde bar da im mi ne dozvolimo da nas prevare.


  • 6

#8 Makarije

Makarije
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 256 posts
  • LocationNovi Sad (obronci Detelinare)

Postavljeno 25 July 2017 - 03:07 PM

Odmah cu se ograditi i reci da ne branim prodavca. S obzirom da mi deluje da imas nekog iskustva sa biciklistickim delovima i opremom, meni nije jasno sta si ti ocekivao od volana od 700 dinara koji je pritom dosao iz Kine i verovatno kostao i manje od toga. Necemo sad ulaziti u to sta je kupac napisao ili rekao. Ako pogledas malo cene volana bilo kog ozbiljnijeg proizvodjaca, mozes zakljuciti i sam da volan ove cene mora imati neku falinku.

 

 

 

 

Na biciklu koji vozim (Cube 29er) imam serijski Easton Monkey Bar flet od 680mm.Misljenja sam da bi mi rizer 720+ vise prijao.

Posto nigde nisam mogao da pozajmim siri i odvezem par voznji ideja je bila da probam sa ovim i ukoliko mi polozaj bude odgovarao na berzi ponudim da zamenim moj za siri ili kupim drugi - svejedno ... Ovaj bih ostavio da napravim nosac za blidovanje kocnica. 

 

 

Ovde nije stvar u kvalitetu ili nekvalitetu vec je stvar u tome da je prodavac svesno prikrio nedostatke i to sa jednom jedinom namerom - DA OBMANE I PREVARI potencijalne kupce


  • 1

#9 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 25 July 2017 - 03:44 PM

Iako sam napisao da necu ulaziti u to sta je prodavac napisao ili rekao ti si ipak glavni deo svog argumenta okrenuo bas na tu stranu.

 

Prosle godine sam na svoj Cube stavio siri volan jer je isto imao Easton samo od 635 mm. Medjutim ni u jednom momentu mi nije palo na pamet da kupujem kineske svastarije za koje se ne moze znati koliko su pouzdane. Nasao sam na oglasima Syntace volan od 700 mm za 1500 din koji je napravljen od aero aluminijuma 7075 i koji nov kosta 90 evra. Dakle, nije moralo da se ide na kinesku opciju zarad probe jer na kraju krajeva i da je bio neodgovarajuci mogao sam ga prodati za iste pare i naci nesto drugo.

 

Ovde stvar bas jeste u kvalitetu i nekvalitetu, jer se za 700 din ne moze ocekivati volan koji ispunjava sve kvalitativne, vizuelne i bezbednosne kriterijume koje ispunjavaju volani od 50+ evra. To je sustina mog komentara.


  • 3

#10 Makarije

Makarije
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 256 posts
  • LocationNovi Sad (obronci Detelinare)

Postavljeno 25 July 2017 - 04:54 PM

Izneo sam cinjenice (potkrepljene fotografijama i prepiskom) i obavestio potencijalne kupce da obrate paznju na pomenutog prodavca.

 

 

 

 

 

Ovde stvar bas jeste u kvalitetu i nekvalitetu, jer se za 700 din ne moze ocekivati volan koji ispunjava sve kvalitativne, vizuelne i bezbednosne kriterijume koje ispunjavaju volani od 50+ evra. To je sustina mog komentara.

 

Da li je nesto vise ili manje kvalitetno,kinesko,norvesko,albansko i da li treba da bude osteceno ako je jeftino je tema za neko drugo mesto.

 

Ne bih ulazio u dalju polemiku jer ce se i ovo,sto je kristalno jasno,razvodniti i postati nalik skoro svakoj temi na forumu


  • 0

#11 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 25 July 2017 - 08:43 PM

Iako sam napisao da necu ulaziti u to sta je prodavac napisao ili rekao ti si ipak glavni deo svog argumenta okrenuo bas na tu stranu.
 
Prosle godine sam na svoj Cube stavio siri volan jer je isto imao Easton samo od 635 mm. Medjutim ni u jednom momentu mi nije palo na pamet da kupujem kineske svastarije za koje se ne moze znati koliko su pouzdane. Nasao sam na oglasima Syntace volan od 700 mm za 1500 din koji je napravljen od aero aluminijuma 7075 i koji nov kosta 90 evra. Dakle, nije moralo da se ide na kinesku opciju zarad probe jer na kraju krajeva i da je bio neodgovarajuci mogao sam ga prodati za iste pare i naci nesto drugo.
 
Ovde stvar bas jeste u kvalitetu i nekvalitetu, jer se za 700 din ne moze ocekivati volan koji ispunjava sve kvalitativne, vizuelne i bezbednosne kriterijume koje ispunjavaju volani od 50+ evra. To je sustina mog komentara.


To sto si napisao je klasicna zamena teza i devijacija od merituma onoga sto je Makarije napisao.
Izmestanje problema iz odnosa jedinog relevantnog a to je kupac-prodavac ka proizvodjacu.
Kako je prodavac opisao tako treba i mora da bude. Ako nije, a nije, onda nastaje problem pocevsi od blago receno neadekvatnog pakovanja.
  • 9

#12 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 26 July 2017 - 01:41 PM

Kako je prodavac opisao tako treba i mora da bude. Ako nije, a nije, onda nastaje problem pocevsi od blago receno neadekvatnog pakovanja.

Pa prodavac je napisao samo da je novo - nekorisceno, a ni kupac se nije zalio na bilo kakva ostecenja u transportu.

 

Covek se zali na kvalitet zavrsne obrade kineskog kormana od 700din, jednostavno je pretpostavio da parce metala ne moze biti lose...

 

A znamo da je pretpostavka majka svih zajeba ;)


  • 0

#13 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 26 July 2017 - 01:59 PM

Pa prodavac je napisao samo da je novo - nekorisceno,

 

 

Jeste, ali je to dosta cinično. Kao da mi auto izgori u požaru skladišta i da ga oglasim: nov, nekorišten.

Po meni su oštećenja upadljiva i trebalo je skrenuti pažnju na njih pri oglašavanju. Ovako je, po meni, prevara.


  • 5

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#14 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 26 July 2017 - 05:02 PM

Koliko vidim nije tu nista osteceno, to je jednostavno krs kvalitet, buvljak roba ili kago god da je nazovemo.


  • 1

#15 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 26 July 2017 - 05:14 PM

Koliko vidim nije tu nista osteceno, to je jednostavno krs kvalitet, buvljak roba ili kago god da je nazovemo.

 

Vozio bi takav korman?

 

Ne misliš da bi bilo dobro, pre prodaje, pokazati te nedostatke?


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#16 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 26 July 2017 - 05:19 PM

Prevara je zato sto je stavio slike volana koje nemaju te riseve,a prodaje volane sa vidljivim tragovima.Sinoc je doticni bio na temi pa nista ne napisa.Znaci i on se slaze da je prevarant.
  • 5

#17 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 26 July 2017 - 05:54 PM

Рекао бих да су Боле и Пјесак све објаснили, ови остали коментари су мање-више промашили. Поента је да продавац мора да стоји иза свог описа, односно да роба одговара опису да би купац могао да се у потпуности ослони на то, а не да размишља о пореклу, класи, врсти или метеорским кишама. Чак на захтев купца, продавац је дужан да прими робу назад. Све остало је филозофија.


  • 0

#18 p3dJ4

p3dJ4
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts

Postavljeno 26 July 2017 - 07:17 PM

Ma kakva prevara taman posla, ako bakara kaze da nije onda nije,lik brani svakog prevaranta,cirkus


  • 2

#19 shoshonex

shoshonex
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 265 posts

Postavljeno 26 July 2017 - 07:38 PM

Zabraniti pilicarima da prodaju Kinesku robu ( sve osim torbica i dresova) i gotov pos'o. :D
  • 2

 

 

Ljudi lete na mesec,na sta bi licilo da mi ne znamo srediti kocnicu od neke ponike

 


#20 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 26 July 2017 - 08:38 PM

Pa zar nije napisao da prima robu nazad?

 

A i kineska roba itekako ima svojih kupaca.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika