Jump to content


Fotografije

Ukradeni delovi sa bicikle Trek Zektor B

LOPOVI U BEOGRADU

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
52 odgovora na ovu temu

#1 Zviza

Zviza
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 28 March 2017 - 08:14 PM

<p>Dana 10.03.2017. na oglas povodom prodaje bicikla Trek Zektor B mi se javio muskarac Jovan sa zeljom da pogleda i proba bicikl radi kupovine , sa predlogom da se nadjemo ispred TC Mercator na Novom Beogradu.Ubrzo smo se nasli na dogovorenom mestu gde me je navedeni cekao sa suprugom Ksenijom. Jovan je pitao da li moze da proba biciklu a Ksenija je predlozila da sednemo u kafe Rezime koji se nalazi na samom ulazu u TC Mercator da sacekamo Jovana.Ja sam pristao.Dok smo sedeli ja i Ksenija , Jovan se vozio citavih 20 minuta i kada se vratio primetio sam da sediste i sticna nisu od mojeg bicikla ( koji je bio nov , sa svim fabrickim delovima ).Kada sam rekao i dokazao slikama moje tvrdnje , Jovan je negirao bilo kakvo ucesce u prevari i kradji a Ksenija ga je savetovala da se vrati tamo gde je vozio i ostavio biciklu ( na samo njemu poznato - nepostojece mesto ) da vrati delove koji nedostaju.Ponovo smo seli u isti lokal cekajuci Jovana da vrati ono sto nedostaje.Za to vreme u kaficu Ksenija sve vreme porukama i pozivima izvestava Jovana kakve su moje reakcije da bi u skladu sa tim smislio izgovor.Jovan se vraca nakon 10 minuta sa izjavom da je bicikl vozio u neki servis , da su tamo uzeli moje delove ( dok je on za to vreme gledao u plafon ) a da je momak koji je bio u servisu sada otisao negde i zatvorio servis ali vlasnik se javio na mobilni telefon i rekao da cu sutra dobiti svoje delove nazad.Svako je otisao svojoj kuci. Kada sam stigao kuci detaljno sam pregledao biciklu i utvrdio da nedostaju : sediste , sticna sedista , lula volana , leva kurbla pogona i deo zadnjeg menjaca.Tada sam shvatio da sam prevaren od strane dobro organizovanih i iskusnih prevaranata.Mogu vam reci da je Jovan cim sam ga video i progovorio nekoliko reci sa njim shvatio da je covek dripac ali Ksenija je ostavila bolji utisak. Pozvao sam Jovana odmah na mobilni broj , javio se i kada sam rekao ko sam spustio mi je slusalicu.Poslao sam mu poruku da znam ime i prezime Ksenije i njene podatke i da mi se odmah javi.Javio se praveci se da ne zna o cemu govorim i sve negirao. Setio sam se da jedan covek na sajtu Kupujemprodajem prodaje istu biciklu i model kao moj , odmah sam pogledao oglas i vidi cuda , na jednoj od slika Ksenija sedi na bicikli , a delovi sa njihove polovne bicikle su sada na mojoj novoj bicikli ( imam sve slike mojeg bicikla pre kradje i posle , i njihovog pre kradje ).Uradim ja print screan i mojeg i njihovog oglasa i pravo u MUP Novi Beograd da prijavim slucaj. Inace covek koji je i meni i Jovici prodao bicikle pocetkom Nove Godine zove se Dejan i zivi u Smederevu , upoznat je sa situacijom. Daljim razvojem slucaja utvrdjujem da su osobe koje su mi ukrale delove : K. K. , ima na Google profil Linked IN , kompletne generalije M.L. , takodje profil na Google profil Linked IN , kompletne generalije , ali ne kao M.L. vec kao J.K. sa sedistem u Beogradu ( menjao ime nekoliko puta , papiroloski razveden ). Naravno daljom istragom na internetu kada kucamo necije ime i prezime izlaze svi tekstovi koji su vezani za tu osobu pa je tako izmedju ostalog izasao tekst u kojem se navodi da je gospodin K. ( sada prema zvanicnom dokumentu M. ) kidnapovao rodjenu babu , sekao je po ruci i maltretirao puna dva sata dok joj je unuk pokrao svu stoku ( 20 jagnjadi ) a supruga K. cuvala strazu ??!!! Molim sve da ukucaju : ' J. K. uhapsen ' i da procitaju tri clanka pisana u tri razlicite izdavacke kuce , da vide kakvi ljudi na zalost zive i rade u ovom gradu Beogradu medju nama. Napominjem da su mi se javili ljudi koji su obavesteni o mom slucaju i rekli mi da su imali slicna negativna iskustva sa pomenutim prevarantima , pa smo izmenili iskustva i podatke. Moj slucaj je u nadleznosti MUP/a Novi Beograd a siguran sam da i ostali nadlezni organi budno motre ove prevarante cekajuci ih da naprave pogresan korak i budu uhapseni.Ja se licno nadam da se adekvatno odgovarati pred zakonom sa sva zlodela koja su napravili a svima Vama savet da stogo vodite racuna o svemu u zivotu a posebno o navedenima jer se izmedju ostalog bave prodajom i izdavanjem nekretnina , trgovinom na veliko , kozmetickim uslugama itd.Prilazem slike.</p>
  • 1

#2 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 28 March 2017 - 08:21 PM

Auuuu, svašta ima!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#3 kompleksas

kompleksas
  • Members
  • PipPip
  • 56 posts

Postavljeno 28 March 2017 - 08:22 PM

Dao bajs nepoznatom coveku da ga provoza??  .....


  • 0

#4 Zviza

Zviza
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 28 March 2017 - 09:00 PM

Isao sam na poverenje , sa biciklima imam iskustva vec 17 godina , ovako nesto se nije desilo.I da je nestao razumeo bih ali ovaj vid prevare ...... a posle kada sam istražio ko su i šta su .... imaš šta da vidiš
  • 0

#5 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 March 2017 - 06:32 AM

Ovo jos nisam video...
  • 0

#6 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 29 March 2017 - 07:58 AM

Druze lepo neki ortak ih pozove na oglas da vidi bajs, uradi probnu voznju i ti dobijas i svoje i jos pregrst rezervnih delova


  • 0

#7 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1397 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 March 2017 - 07:59 AM

Ma dobro, ajde, nemoj tako... svakome se omakne, sigurno su fini ljudi... :D


  • 0

#8 Zviza

Zviza
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 29 March 2017 - 08:18 AM

Kazu kada imas problem prijavi policiji.Prijavio sam isto vece podatke izvršilaca , trideset slika u boji A4 formata , vreme tf razgovora , ime lokala gde mogu na kameri videti u kakvom stanju dajem bike a u kakvom mi ga vraćaju i izjavu na tri strane A4 formata.Neka oni njih imaju u evidenciji...Da se ovo dogodilo u npr Nemačkoj sada bi Kreja , Martin ili kako god sebe naziva ljuštio uveliko krompir u ćeliji :D
  • 0

#9 Zviza

Zviza
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 29 March 2017 - 08:20 AM

A dopadne li našeg CZ-a imaće lep odbor za doček , a i žena mu
  • 0

#10 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 March 2017 - 09:04 AM

Koliko neko treba da bude bezobrazan da za 20 min skine deo, zameni ga drugim i vrati čoveku? 

 

I onda se čudimo kako nas gradjani zapadne Evrope smatraju divljacima. Gori smo od divljaka.


  • 2
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#11 darkogliga

darkogliga
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 29 March 2017 - 10:57 AM

trenutak nerazmisljanja i ode sve u propast. jos si i dobro prosao, zamisli da ti ga nije ni vratio. 
ovo nije dzaba nastalo ;) i cista istina
gazda djoka u crnom gruji:


  • 0

#12 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 29 March 2017 - 11:04 AM

Koliko neko treba da bude bezobrazan da za 20 min skine deo, zameni ga drugim i vrati čoveku?

I onda se čudimo kako nas gradjani zapadne Evrope smatraju divljacima. Gori smo od divljaka.

Kolega Chamade, ne bih da tema ode u off ali ovaj komentar oko divljaka i zap.Evrope po meni nije bas na mestu. Lopova i prevaranata ima svuda. A generalizovanje je svojstveno neupucenim, nepismenim i tendencioznim ljudima na svim meridijanima, pa i iz zap.Evrope. Ima delova velikih gradova po Evropi a tek u USA u kojima se izgubi glava ako odes, a ne sticna i sediste....pa niko te zemlje i narod ne smatra divljima....

Sent from my Samsung
  • 3

#13 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 29 March 2017 - 11:41 AM

Sad razmišljam, malo je vremena 20min. da promeni sve te komponente, mozda je samo zamenio ceo bajs i tebi uvalio neki drugi ali isti model.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#14 Zviza

Zviza
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 29 March 2017 - 01:30 PM

Nije zamenio , njegov je 61cm i polovan je moj je 19'' i nov je (bio) .Jovica je svoj auto dovezao blizu mesta sastanka i u njemu drzao svoj bicikl.Trebao je da odvrne 5,6 imbus šrafova mojih i toliko svojih.Mogao je da prepakuje i za manje vremena
  • 0

#15 Zviza

Zviza
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 29 March 2017 - 01:37 PM

Što se tiče zapadne Evrope naravno da se situacija ne generalizuje , svuda ima loših ljudi.Da budem iskren , putovao sam službeno po Evropi i komuniciram sa ljudima koji tamo žive ali još nigde nisam čuo da je unuk kidnapovao rodjenu babu , sekao je po rukama , prskao joj suzavac u oči i terao da vrši nuždu u kofi , dok joj praunuk krade stoku a snaja čuva stražu.Govorimo o starici koja je 2012-te imala 86 godina i koja je te iste počinioce pomagala čitav život.Da nesreća bude veća prijavio ga je rodjeni otac Obren.Ne znam da li ovakvih slučajeva i ovakve obesti ima još negde
  • 0

#16 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 29 March 2017 - 02:04 PM

Ima ne brini...i to zna svako ko je imao prilike da boravi negde izvan Srbije a da to nije turisticko ili sluzbeno putovanje. Ima svega i to svuda, zlo i obest u ljudima ne poznaje granice i jezik....

Sent from my Samsung
  • 0

#17 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 29 March 2017 - 03:49 PM

Po cenu da malo zagazim u ruznije teme i "politiku". Kod nas je vec 3 decenije na snazi sistem koji iz ljudi izvlaci ono najgore sto mogu da pruze.

To vidjam svaki dan: na ulici, pijaci, na poslu...

To je osnovna razlika izmedju Srbije i, na primer, Nemacke.

Pored razlike u samom mentalitetu ljudi.

 

Ima i velike razlike u tome kako prosecan, obican, pogotovo mlad covek razmislja ovde i "na zapadu". Sebe smatram patriotom, ali nisam slepac da ne vidim i "svoje" mane. O vrlinama ne treba trositi reci, jer smo svetski prvaci u basketu i svetski mega carevi, to se podrazumeva! :)


  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#18 NikolaMrka

NikolaMrka
  • Members
  • PipPip
  • 61 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 March 2017 - 04:30 PM

Znam da svako može da bude general posle bitke, ali nešto zaista ne razumem u tvojoj priči. Zašto si ih pustio da odu? Ako su priznali da je nešto menjano na biciklu, zašto nisi tražio da ti plate sumu koju si tražio za bicikl, a ne da čekaš nekog izmišljenog servisera do sutra?


  • 1

#19 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 29 March 2017 - 04:46 PM

Po zakonu ih ne sme spreciti da odu, niti im uzeti pare ako ih ne daju (pretpostavljam da ih nisu ni imali).

Probna voznja uz depozit u iznosu trazene cene.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#20 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 29 March 2017 - 04:51 PM

Po cenu da malo zagazim u ruznije teme i "politiku". Kod nas je vec 3 decenije na snazi sistem koji iz ljudi izvlaci ono najgore sto mogu da pruze.
To vidjam svaki dan: na ulici, pijaci, na poslu...
To je osnovna razlika izmedju Srbije i, na primer, Nemacke.
Pored razlike u samom mentalitetu ljudi.

Ima i velike razlike u tome kako prosecan, obican, pogotovo mlad covek razmislja ovde i "na zapadu". Sebe smatram patriotom, ali nisam slepac da ne vidim i "svoje" mane. O vrlinama ne treba trositi reci, jer smo svetski prvaci u basketu i svetski mega carevi, to se podrazumeva! :)

Kolega, apsolutno se slazem da imamo mana na pretek....ono cemu se uvek usprotivim jeste generalizovanje i prica kako smo ovakvi ili onakvi. Jesmo, slazem se ali nismo ni bolji ni gori od drugih. Svaki narod ima neke specificnosti, vezane i uslovljene istorijom, politickim i drustvenim uredjenjem, religijom itd. Ali svuda ima dobrih i losih, postenih i bitangi...

Sent from my Samsung
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika