Jump to content


Fotografije

Lanci- Zimska oprema


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
25 odgovora na ovu temu

#1 batakg

batakg
  • Members
  • Pip
  • 24 posts

Postavljeno 10 January 2017 - 04:27 PM

Za ljubitelje zimske voznje.Led,utaban sneg,dubok sneg ne predstavljaju nikakve prepreke za ovo.Ovo zadovoljstvo kosta oko 500din za oba tocka.

Attached Thumbnails

  • image-0-02-05-6bfa19fb4e31d2bfbdad27308f0769afce8f337a0550f683fbc406ffd6f095e2-V.jpg
  • image-0-02-05-e2f5ac328ced342f4a30f2e27742202f8b3d15c7f0b919da8a6dd1a3b6f6c123-V.jpg
  • IMG_20170110_161419.jpg

  • 3

#2 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 10 January 2017 - 04:38 PM

Mislim da su za led puno sigurnije rešenje gume sa ekserima, dok su za dubok sneg šire gume sa kramponima bolje rešenje od lanaca.


  • 3

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#3 batakg

batakg
  • Members
  • Pip
  • 24 posts

Postavljeno 10 January 2017 - 05:00 PM

Slazem se.Ovo je samo jedno od resenja.Skoro da ne kosta nista,to je prednost i prednost je sto se vrlo lako montiraju lanci.materijal moze da se nadje na svakom uglu.
  • 0

#4 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 10 January 2017 - 05:30 PM

Vozim bajs zimi već dosta godina. Priznajem da nisam probao s lancima, ali ovo mi deluje kao nešto veoma nepraktično za montiranje i vožnju - a i neučinkovito.

Cenim da je za rastresit sneg bolje staviti široku gumu s kramponima - makar i neku običnu, jeftinu, za 600-1000 din. Za led bolje gume sa zimskom smešom i šarom, a najbolje s ekserima - barem na prednjem točku.

 

Ovaj lanac - eventualno ako ima par dana snega u sezoni, pa da se to premosti, za bicikl koji služi kao prevozno sredstvo, bez menjanja guma (ili celih točkova, ili bajsa). Opet, za vožnju zimi blatobrani su od velikog značaja, a ovaj lanac zauzima dosta mesta. Sa druge strane, bajs bez blatobrana, koji služi kao sportski rekvizit - sumanuto mi je vući lance kad su široke gume s kramponima puno efektnije za sneg. Dok za led, kažem, samo ekseri.

 

To je neki moj utisak. Voleo bih čuti iskustva iz prakse, moguće da grešim.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#5 batakg

batakg
  • Members
  • Pip
  • 24 posts

Postavljeno 10 January 2017 - 05:52 PM

Oko sat i po vremena je trajala kupovina,ptiprema i montaza lanaca.Sta znam,ove gume su 2.2 nisu nove ali krampone imaju,vozio sam ih po snegu bez lanaca i sa lancima i razlika je ogromna,bez lanaca u svakom trrnutku preti pad,kliza po ledu,mora noga da se spusta u krivinama a sa lancima to nije slucaj,ne kliza ne slajfuje,skoro kao da vozis po zemlji,mozda malo mokroj zemlji.te gume sa ekserima ili klinovima su skupe u sustini,sto kazea za par dana da se premosti...Inace blatobran mi ne znaci nista,ne znam kako to da su blatobrani zimi od velikog znacaja?ja to malo agresivnije i offroad,po asfaltu trese,traktor je u pitanju.mana je ako pukne guma pa to malo traje,zamena i to,ali zato zip tracice u ranac i sve je kul.
  • 0

#6 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 10 January 2017 - 06:00 PM

Na ledu ne klizaju gume sa tim lancima?

I sa tako širokim gumama prave veliku razliku, kažeš?

 

 

Nemam razloga da sumnjam ako si ih probao, ne sporim, samo mi zvuči neverovatno.

Taj razmak između dva reda lanaca sa slika - deluje mi da bi točak u krivini imao vremena da samo isklizne u stranu, pre nego naiđe drugi segment gume na kojem se nalazi lanac. A i ne deluje mi da lanci štrče puno više od većih krampona pogodnih za dubok i mekan sneg (i blato).

 

Za blatobrane - ako je bajs za prevoz po gradu. Za sportski bajs nisu poželjni. Da se bajs i vozač ne usvinje od bljuzgavice - bolje i za trajnost bicikla i odeće.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#7 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 January 2017 - 06:06 PM

Ima tu još jedna nepoželjna sitnica.. lanci će lako oštetiti felnu. U najboljem slučaju izgrebaće je.. ako su neke krš nije bitno ali ako su neke fine onda ostaju ružne ogrebotine.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#8 batakg

batakg
  • Members
  • Pip
  • 24 posts

Postavljeno 10 January 2017 - 06:29 PM

Velika je razlika sa i bez,isprobano.Led kao led,ja sam i padao po ledu,mada sam sada i dosta dobar na ledu,sad sa ovim sam pro XD salu na stranu,pada se i leti a kamoli zimi.Ovo je neka varjanta sa malo para da se omogucji sigurnija i daleko zanimljivija voznja.Kramponi se napune snegom,rizlom,solju...i postanu slik gume,ko je vozio u ovo vreme zna o cemu pricam i to nema veze sa gumama,svaka guma se napuni i ostaje slik.koliko god dobre gume na autu u jednom trenutku moraju lanci i o tom trenutku ja pricam.ne o voznji po prohodnom gradu i po asfaltu koji se vidi.Lanci idu i preko krampona.Inace jos nisam izgrebao gelne,lanci su vezani plastikom koja ne verujem da moze da ih osteti.sve u svemu haos je varjanta.Ja bre imam lance na tockovima XD XD XD
  • 0

#9 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 10 January 2017 - 06:34 PM

Velika je razlika sa i bez,isprobano.Led kao led,ja sam i padao po ledu,mada sam sada i dosta dobar na ledu,sad sa ovim sam pro XD salu na stranu,pada se i leti a kamoli zimi.Ovo je neka varjanta sa malo para da se omogucji sigurnija i daleko zanimljivija voznja.Kramponi se napune snegom,rizlom,solju...i postanu slik gume,ko je vozio u ovo vreme zna o cemu pricam i to nema veze sa gumama,svaka guma se napuni i ostaje slik.koliko god dobre gume na autu u jednom trenutku moraju lanci i o tom trenutku ja pricam.ne o voznji po prohodnom gradu i po asfaltu koji se vidi.Lanci idu i preko krampona.Inace jos nisam izgrebao gelne,lanci su vezani plastikom koja ne verujem da moze da ih osteti.sve u svemu haos je varjanta.Ja bre imam lance na tockovima XD XD XD

 

Dobri kramponi, za takve uslove, su upravo tako projektovani da se ne napune snegom, solju i rizlom, već da isti ispadaju iz njih, da se u najvećoj meri "sami čiste". poređenje sa auto gumama, čak i zimskim je neadekvatno, jer se na bicikl lako, brzo i jeftino stave prave kramponke, što na kolima nije baš lako izvodljivo. Drugačiji je i profil, konstrukcija gume i gazna površina.

 

Za led pitam jer vozim bajs kao prevoz po gradu, pa proklizavanje pored pada nosi rizik i završavanje ispod točkova kola koja me u tom momentu pretiču/mimoilaze. Da li ti lanci čine da guma ne kliza na ledu, ili značajno manje i teže kliza nego bez njih, ili nešto malo manje kliza, ili skoro da i ne pomažu? 


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#10 batakg

batakg
  • Members
  • Pip
  • 24 posts

Postavljeno 10 January 2017 - 06:46 PM

Vozio sam danas po gradu i prestizao automobile cak i po krivinama gde su zebre koje su klizave,bilo je i leda ali sve vreme je bajk bio pod potpunom kontrolom...pomaze dosta.sutra idem na 700m madmorske visine pa cju da napisem izvestaj.gore ima leda i nije krcem put.Za gume se ne slazem,to su gume za koliko toliko malo snega.nema te gume za biciklu koja to trpia i ako ima kosta sigurno ko dobra bicikla.sta znam,moje neko zapazanje
  • 0

#11 batakg

batakg
  • Members
  • Pip
  • 24 posts

Postavljeno 10 January 2017 - 06:50 PM

I ovo sam testirao...radi ali ne kao lanci!Bas za led i utaban sneg.

 

http://bicycledesign...diy-snow-tires/


  • 0

#12 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Postavljeno 10 January 2017 - 07:55 PM

Po dubokom snegu ili utabanom ispod kod nema ledene podloge može da se vozi bez problema i sa jeftinijim gumama kramponkama na 1.5 do 1,8 bara. Problem nastaje kad ispod sveže napadanog snega naletiš na led u krivini, ili u najgoroj opciji kad naletiš na dublji kolotrag od leda, a nisi pripremljen za to.

A u toj varijanti nešto mi ovi lanci nisu dovoljno gusto raspoređeni da bi ublažili uticaj proklizavanja. Gume sa ekserima kao što Fallout kaže su zakon za to.

 

Naravno ima dosta i do veštine vozača, ali iz iskustva znam da sam padao uglavnom čim sam se malo opustio i pomislio ma šta je led za mene :-)


  • 0

#13 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 10 January 2017 - 07:58 PM

Sa ekserima se vozi opušteno na ledu. Nezgodno je kad se silazi s bajsa. Ozbiljno, toliko dobro drže da zaboraviš da je to led i da je klizavo. :)

 

Lanci bi trebalo da su dobri za rastresit sneg, ali ne i led. Mada ne vidim da ih masovno koriste u snežnijim krajevima - uglavnom su to šire kramponke.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#14 batakg

batakg
  • Members
  • Pip
  • 24 posts

Postavljeno 10 January 2017 - 08:38 PM

Fat bike sa exserima je najbolja varjanta...ovo je za ljude koji nece da kupuju fat sa exerima a koji su isprobali svoje bajkove po snegu i ledu,offroad,ili neprohodnom putu i videli da ne ide bas najbolje i onda za 500kinte drasticno promene voznju.nije ovo varjanta da se ide do posla ili da je neko kulturno resenje .hard core je stvar.trese se bicikla,bole ruke od toga.
  • 0

#15 batakg

batakg
  • Members
  • Pip
  • 24 posts

Postavljeno 10 January 2017 - 08:40 PM

Koriste koriste iža cak i da se kupe orginal ko za auto sa zatezacima...
  • 0

#16 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 11 January 2017 - 09:10 AM

Je li radi ovo sa v-brake :D?

Ako već treba da se montira nešto bez menjanja gume, da li može i nešto tipa čarape za gume, kao kod automobila?


  • 0
Pozdrav

#17 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 11 January 2017 - 09:34 AM

Ima lanaca koji se montiraju i sa kočnicama koje nisu disk.

 

icechains1.jpg


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#18 batakg

batakg
  • Members
  • Pip
  • 24 posts

Postavljeno 11 January 2017 - 11:39 AM

Za v-brake ne.Ali uvek postoji mogucnost da otkacis prednji v-brake i stavis lance samo na prednji tocak.Isprobao sam i mogu ti reci da je bicikla stabilna,tu i tamo malo slajfuje zanji tocak ali o5 kazem razlika je velika i samo sa lancima na prednjem...Moras imati u vidu razmak izmedju tocka i kocnica i vile...pozz


  • 0

#19 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 11 January 2017 - 02:40 PM

Jel ne možete jednostavno umesto ovog lanca da stavite PVC ZIP vezice duž tocka?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
  • 0

#20 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 11 January 2017 - 02:45 PM

Jel ne možete jednostavno umesto ovog lanca da stavite PVC ZIP vezice duž tocka?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Post #11


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika