Jump to content


Fotografije
- - - - -

Lepote SRBIJE


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
31 odgovora na ovu temu

#1 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4414 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 September 2016 - 09:15 AM

Ja sam zavirio tek u jedan mali delić naše lepe zemlje.. ali, bitno je nešto započeti a vremenom će se to, nadam se proširiti. Mnogi su na ovim mestima već bili a nekome će možda biti inspiracija da uz pomoć bicikla obidje nešto od zanimljivih i lepih destinacija u našoj zemlji. S obzirom da živim u Smederevu nekako je logično da prvo istražim taj deo Srbije istočno od Smedereva.. Podunavlje i Pomoravlje kombinovano sa Homoljem. A samo Homolje je poprilično veliko područje pa ima dosta da se istražuje. S obzirom da i ubuduće planiram da nastavim sa motanje/pedalanjem po Srbiji nekako je najbolje da sve to spakujem u jednu temu vezanu za Srbiju i njene lepote.

 

 

 

1. Na lepom plavom Dunavu.. i ponekoj planini usput Za početak.. pade jedna 4-dnevna tura krajem maja/početkom juna na kojoj mi se pored nekih mojih drugara iz Smedereva pridružio i moj prijatelj Makarije koji je inače i član ovog foruma. Kako je grad Smederevo pozicioniran na samom Dunavu mi smo od njega (Dunava) i krenuli nizvodno pa smo pri tom malo zavirili i u bratsku Rumuniju. Ruta je vodila preko GP Kaludjerovo kroz Rumuniju niz Dunav do Djerdapa i dalje do Brze Palanke. Tu se završio pretežno ravničarski deo puta koji smo zamenili usponom na Miroč i nešto jačim usponom preko Omana do Majdanpeka. Ostatak puta od Majdanpeka preko Kučeva je uglavnom bio blago naniže ili ravan sve do Smedereva. Kompletna ruta može se videti na http://www.sports-tr...4b087c5f7de27a9   


 

Da ne dužim mnogo sa kuckanjem.. idemo na foto prilog:

 

Start iz SD sa junačkom ekipom u sastavu (s leva na desno) Igor (ja), Jovan Matavulj, Milan i dragan poznatiji na ovom forumu kao Makarije. Kao i obično ja sam opet najmladji. A kažu da su takvi i najgori


DSC07057.JPG

 

Grbavi most preko Dunava

DSC07063.JPG

 

Kovin - detalj

DSC07072.JPG

 

DSC07081.JPG

 

DSC07086.JPG

 

 

Belocrkvansko jezero

DSC07090.JPG

 

Rumunija, neposredno iza GP Kaludjerovo

DSC07096.JPG

 

Makarije u euforiji.. ovo mu je prva tura sa bisagama

DSC07102.JPG

 

Konj sa 5-om nogom

DSC07117.JPG

 

Bici veteran Jovan (ovaj robokap na biciklu) i njegov komšija Milan kome je takodje ovo prva tura

DSC07118.JPG

 

Ja u 3 dela

DSC07139.JPG

 

Najširi deo Dunava kod Golupca

DSC07156.JPG

 

Pećina i odlična izvorska voda na Rumunskoj strani negde preko puta Dobre

DSC07172.JPG

 

Dizanje kampa i noćenje pored samog Dunava a i pored magistrale

DSC07183.JPG

 

Nož, kašika, plin, pasulj, voda.. i poneka zmija u žbunju iza

DSC07196.JPG

 

Naredno jutro na Rumunskoj obali Dunava.. lepo i sveže, oprano dobrim pljuskom koji je protutnjao preko nas u sred noći DSC07221.JPG

 

DSC07235.JPG

 

DSC07243.JPG

 

DSC07246.JPG

 

Zidine u Dunavu.. ne znam šta je ovo ali delovalo mi zanimljivo

DSC07246.JPG

 

DSC07248.JPG

 

Makarije u naletu.. odeee nizbrdo

DSC07267.JPG

 

Toplo vreme izmamilo je gomilu gmizavih stvorenja na put.. mnoga od njih platiše danak automobilskim točkovima DSC07278.JPG

 

Manastir Mraconia

DSC07292.JPG

 

DSC07295.JPG

 

Konačno, dodjoh i do Decibela (Decebal)

DSC07306.JPG

 

Oršava (Orsova)

DSC07320.JPG

 

Uredna bici staza u Oršavi

DSC07329.JPG

 

Većina gradova u Rumuniji imaju označene i uredjene prilaze ili izlaze

DSC07334.JPG

 

Jeste kamenita ali i bremenita.. umetnik nije štedeo materijal

DSC07335.JPG

 

Na kraju drugog dana umesto noćenja na Dunavskoj plaži naišli smo na etno kamp Ljubičevac.. od nas sve preporuke za noćenje. DSC07364.JPG

 

Noć u kampu Ljubičevac kod brze Palanke

DSC07372.JPG Sledi nastavak..


  • 10
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#2 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 03 September 2016 - 12:55 PM

Svaka cast...lepa tura i lepa prezentacija iste...cekam nastavak☺
  • 0

#3 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4414 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 September 2016 - 02:37 PM

Nastavak sutra.. posao ne moze da ceka, mora se od necega ziveti ;)
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#4 Qzma

Qzma
  • Members
  • PipPipPip
  • 141 posts
  • LocationSD

Postavljeno 03 September 2016 - 03:57 PM

Prava lepota.

Nadam se da ću imati u skorije vreme više slobodnog vremena da isplaniram neko ovakvo putovanje.

 

#chamade

Ispravi link za rutu, otvara se ova tema.


  • 0

#5 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4414 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 September 2016 - 04:44 PM

Prava lepota.
Nadam se da ću imati u skorije vreme više slobodnog vremena da isplaniram neko ovakvo putovanje.
 
#chamade
Ispravi link za rutu, otvara se ova tema.



Video sam kasnije ali zbog necega sistem nije dozvoljavao ispravku. Postavicu ponovo link kad odradim drugi deo price sutra popodne.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#6 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 03 September 2016 - 06:26 PM

Nastavak sutra.. posao ne moze da ceka, mora se od necega ziveti ;)

 

Cek bre, kad ti stignes da radis kad se samo vozikas :)


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#7 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 September 2016 - 04:46 PM

Au bre,ova statua kralja Decebala kao ona scena iz Tolkinovog Gospodara prstenova! Predobro :D Svaka cast Chamade,uvek uzivam citajuci tvoje putopise,cekam nastavak !
  • 0

#8 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4414 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 September 2016 - 08:06 PM

Au bre,ova statua kralja Decebala kao ona scena iz Tolkinovog Gospodara prstenova! Predobro :D

Aaa, pa da.. deluje tako. Vidjao sam ga nekoliuko puta sa naše strane a ove godine sam došao do njega. Inače, ovaj deo se ne uklapa u samu temu ali takva je tura.. jedan deo je vodio Rumunskom stranom pa ajd' da ne odvajam. 

 

 

 Svaka cast Chamade,uvek uzivam citajuci tvoje putopise,cekam nastavak !

'Fala.. malo kasnim sa nastavkom.. ukori me Gbić   n2:Heristical   moram malo da odradim neki dan pa ću opet na pedale. Nadam se da ću stići sutra da nastavim, eventualno prekusutra   n2:drinks


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#9 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4414 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 September 2016 - 08:07 PM

Cek bre, kad ti stignes da radis kad se samo vozikas :)

Šta da ti kažem.. državne jasle  n2:crazy


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#10 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4414 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 September 2016 - 07:24 PM

Nastavak.. 

 

 

Već od Djerdapa Jovan i Milan nastavili su Djerdapskom klisurom ka Smederevu jer su bili kratki sa vremenom. 

Makarije i ja nastavljamo ka Brzoj palanci sa namerom da tu noćimo ali slučajno nailazimo na eno kamp Ljubičevac. 

 

E, mnogo lepo mesto ovaj Ljubičevac poznatiji kao gastarbajtersko selo.. nadimak je opravdan jer su kuće ustvari kućerine od kamena i raznog kamena.

Narednog, trećeg dana, usledio je Miroč.. joooj, ima tu solidnog uspona al' beše vrućina pa smo pocrkali.. o velikom broju zelenih guštera i da ne pričam. Kao šlag na tortu dodje deonica sa makadamom dužine oko 8km.. fino se istresli i isprašnjavili. Na Miroču zastajemo kod neke kuće da sipamo vodu i domaćin nam skuva kafu. I usput dodjosmo do seljacima osetljive teme.. politika je "kurva"   n2:hahaha

Makarije usput opsova premijera a baba nas prostreli pogledom, zaćuta i više nije progovorila. A i mi se brzo pozdraviso sa domaćinom pa nastavismo dalje do centra. A u centru.. pepsi 1L = 60din. Kad se ne potrovasmo za sitne pare.. jbg, pao šećer pa navalili na pepišku. 

Od Miroča sela do Djerdapske magistrale je ludački spust.. srećom, nismo išli u kontra smeru.. a verovatno i neću nekad ubuduće. 

Dolazimo do Donjeg Milanovca i čuvenog mamuta te se na brzaka fotografišemo i palimo dalje jer se nešto nebo namrćilo. Na izlazu iz Donjeg Milanovca počinje većanje: da li nastaviti pravo ili krenuti na Oman putem koji vodi do Majdanpeka. I nda hoće kaki-neće kaki.. i ipak smo odlučili da je bolje da kaki te nastavljamo uzbrdo preko Omana. Nema mnoo tuda.. samo 15-ak kilometara uspona. Izgurasmo i taj uspon sa pomalo kiše a malo više sunca i popodne stignemo do Majdanpeka. Penjemo se do Rjkove pećine koja je naravno zatvorena jer je bilo skoro 19h. Nalazimo nešto nalik na zgradu.. bila nekad, a sad ostali samo zidovi i krov. To nam je bilo dovoljno jer je upravo počelo nevreme. Dižemo šatore na betonu, ja kuvam supu koju po običaju malo pojačam da bude slana.. posle supe suljpa a posle suljpe prdež u šatorima  n2:Heristical  

Naredno jutro.. predivno, okupano ponoćnim pljuskom. Zastajemo kod rudnika bakra.. zaista specifičan krajolik, podseća na mesečevu površinu. Od Majdanpeka je sve nizbrdoooo... ooooooooo a posle blago naniže, dobrih 60-ak km prema Kučevu. 

Od Kučeva sitno goredoliranje kombinovano sa ravnim pravcima.. ma da se use*eš od monotonije. U Požarevcu se nalazimo sa Rajkom (Rajko55), pravimo kraću pauzu uz kafu i odatle pržžž kući. 

 

Sve u svemu.. Makarije je položio ispit iz cikloturiranja, Jovan i Milan su stigli u jednom komadu kući.. Jovan je stari bici vuk ali Milan (zvani Majkl) je skroz neobičan lik.. preživeo je ovu turu koja je i njemu bila prva  n2:hahaha

Ja.. upisao sam još jednu kraću turu, ili da nazovem produžena-vikend tura.. ma, meni je uvek super. 

 

A sada.. foto-prilog kao i obično jer ja sam boles'an bez fotoaparata. 

 

Kamp Ljubičevac

DSC07381.JPG

 

DSC07388.JPG

 

Dunav

DSC07391.JPG

 

Makarije nišani kroz Sonijevo oko

DSC07397.JPG

 

DSC07418.JPG

 

Miročka kornjača

DSC07450.JPG

 

Ista ona kornjača.. na doručku

DSC07452.JPG

 

Ćumurana na Miroču

DSC07463.JPG

 

Dal' je Marko pitao vilu.. ili nije.. il' je piPao???

DSC07471.JPG

 

DSC07483.JPG

 

Uspon na Oman pored Kapetan-mišinog brega

DSC07484.JPG

 

Majdanpek

DSC07502.JPG

 

drug-član Makarije

DSC07506.JPG

 

šatori na suvom

DSC07509.JPG

 

Sveži, odmorni, nahranjeni i spremni za dalji put

DSC07512.JPG

 

Jutarnja gimnastika by Makarije

DSC07513.JPG

 

Jutarnja gimnastika by Chamade

DSC07518.JPG

 

Majdanpek

DSC07547.JPG

 

Rudnik bakra kod Majdanpeka

DSC07553.JPG

 

Iznad rudnika

DSC07563.JPG

 

DSC07579.JPG

 

Puž šmrče crtu

DSC07584.JPG

 

Blagojv kamen

DSC07586.JPG

 

Blagojev kamen

DSC07589.JPG

 

DSC07618.JPG

 

Na kafi sa Rajkom u Požarevcu

DSC07626.JPG

 

 

U prilogu link ka ruti (nadam se da će biti ispravan pošto u prvom postu nije dobar)    

 http://www.sports-tr...4b087c5f7de27a9  

 

 

Uskoro druga foto-priča, takodje iz Homoljske regije a dotle pozz.

 


  • 3
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#11 Qzma

Qzma
  • Members
  • PipPipPip
  • 141 posts
  • LocationSD

Postavljeno 07 September 2016 - 09:14 PM

Radi link.

A maksimalna brzina je da se  n2:cold


  • 0

#12 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4414 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 September 2016 - 04:01 AM

Radi link.
A maksimalna brzina je da se  n2:cold



Nije toliko.. ja rutu snimam u oruxmaps pa prebacujem GPX fajl na sport treker koji cesto pogresno ocita brzinu.. mozda je bilo 50-ak i neki km.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#13 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 16 September 2016 - 08:21 AM

Bravo Igore & l'equipe,

 

lepa turica n2:thumbsup

 

hvala na izvestaju i fotkama :)


  • 0

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#14 Kamikaza90

Kamikaza90
  • Members
  • PipPip
  • 49 posts
  • LocationZvornik

Postavljeno 16 September 2016 - 11:41 AM

Lepo,lepo.Slike govore vise od 1000 reci.Samo se cuvajte zmija.Ja sam juce na jednom brdu proleteo kraj jedne.Kad se nisam prosuo k'o pirinac.
  • 0

#15 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4414 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 December 2016 - 08:38 PM

Prodje 2,5 meseca od poslednjeg opisa.. bio sam zauzet preseljenjem za BG pa je tema ostala po strani. Nadam se da niko ne zamera.. a i stižu zimsle vrućine, slabo se vozi pa ima više vremena za čitanje.. što bi na selu rekli: vreme je za zimnicu, da se otvore tegle sa cikloturama iz odlazeće godine. 

 

Pa da nastavimo... 

 

 

Ovogodišnja druga tura po redu realizovana 9-og i10 jula.. vikend tura sa jednim noćenjem, obilazak meni do tada nepoznatog bisera Homolja - Krupajsko Vrelo. 

 

Za Krupajsko Vrelo sam čuo ali nikada nisam imao prilike da ga vidim uživo. Komšija Jovan mi predložio.. a ja odmah prihvatio .

S obzirom na neke moje obaveze Jovan i još dvojica biciklista su krenuli oko 9h a ja nešto kasnije, tek oko 10,30h. Oni su dosta sporiji jer im je prosek godina oko 60 (Jovan i Milan) dok je treći član bio sa fet bajkom.. za ovo nisam ni znao dok ih nisam sustigao u Velikoj Plani. Tad sam imao šta i da vidim.. bicikl sa ogromnim gumama. Vrlo moćne gume.. jedini je problem što treba imati i prilično moćne noge za motanje uzbrdo jer je pogon 1*8 prilično tanak za brda. Što se tiče nizbrdice.. ogromne gume stvaraju ogromnu inerciju pa nizbrdo ide.. ma ne ide, letiiii.. i sagoreva kočnice k'o od šale. 

 

DSC08008.JPG

 

No kako god, svidela mi se sprava već na prvi pogled.. dobra je za zezanje a i po selima privlači ogromnu pažnju. 

Put nas iz Smedereva vodipreko Velike Plane i Svilajnca do Despotovca koji nam je manje-više poznat pa uglavnom vozimo bez nekog zaustavljanja i fotografisanja. 

 

DSC08018.JPG

 

U Svilajncu pravimo pauzu u Žar Mance roštiljnici gde gužvamo po pljeskavicu. Tu nam se priključuje naš poznanik Dragan. 

 

DSC08020.JPG  

 

DSC08024.JPG  

 

Ostadosmo maltene ceo sat na pljedži i kafi dok smo malo razgovarali sa Draganom te nastavismo dalje. Jovan je prilično dobar sa kondicijom ali Milan poznatiji u Smederevu kao Majkl, najstariji član medju nama beše tanak sa kondicijom + nevolje sa kolenom te se prosečna putna brzina polako smanjivala a samim tim i dan je polako odmicao. 

Treći član Marko, sa fet bajkom je prilično jak pa smo nekako uspevali da koliko-toliko održimo solidnu prosečnu brzinu. 

Nešto kasnije stižemo do Despotovca gde ponovo zasedamo u neku roštiljnicu. Nakon kraće njam-njam pauze nastavljamo dalje jer je dan već odmakao, tj primicao selagano sumrak a do Krupajskog Vrela ostade još dobrih 25km po prilično brdovitom terenu. Beše dovoljno vremena ali Majkl već počinje da krizira sa kolenom. Usput svraćamo u manastir Manasiju, tek da bacimo pogled. Budući da sam već bio tu a i pored toga neprikladno obučen sačekao sam ostale ispred ulaza. 

 

DSC08038.JPG  

 

DSC08042.JPG  

 

DSC08047.JPG  

 

DSC08050.JPG  

 

Od Manasije nastavljamo dalje kroz simpatičnu klisuru i kroz razna sitna sela usput. 

 

DSC08057.JPG  

 

Postaje nam polako jasno da do Krupajskog Vrela ne možemo stići jer Majklovo koleno polako otkazuje te odlučujemo da zanoćimo pored neke vikendice na livadi. Sledi dizanje kampa, brzinska večera i spavanjac. 

 

Sutradan.. Majkl se čudesno oporavlja do jutra, diže se na naše negodovanje pre zore i odlazi sa Jovanom ka vrelu. Ja i Marko nastavljamo sa spavanjem još dobrih 1,5 sat. Dok smo pakovali opremu dolazi domaćin koji nam reče da smo mogli i unutra spavati jer su ključevi okačeni pored vrata. Popismo kafu sa njim i požurismo da stignemo Jovana i Majkla. 

 

DSC08076.JPG  

 

DSC08083.JPG  

 

Nekih sat kasnije stižemo do Krupajskog vrela gde su nas dočekali neki drugari iz Smedereva koji su došli dan ranije automobilom. 

 

DSC08097.JPG

 

DSC08125.JPG

 

DSC08126.JPG

 

DSC08131.JPG

 

Voda u vrelu je nestvarno plava.. predivno mesto koje treba posetiti. Homolje još jednom dokazuje da je vredno obilaska. U neposrednoj blizini vrela sa ledenom vodom nalazi se i termalni izvor sa vodom od oko 26-27C.

Tu smo ispratili i grupu ronilaca iz Poljske koji su došli da istraže duboku pećinu koja je oko 130 metara duboko pod ledenom vodom. 

 

DSC08132.JPG

 

DSC08155.JPG

 

DSC08161.JPG

 

DSC08165.JPG

 

DSC08170.JPG

 

Negde oko 11h krećemo ka Smederevu ali drugim putem, preko Krepoljina i Petrovca na Mlavi. Tempo je nešto malo jači jer nam je do kuće ostalo oko 105-110km. U Krepoljinu opet gužvanje bureka i nekih kifli.. a odmah na izlasku iz Krepoljina solidno jak uspon. Beše malo neprijatno punih stomaka al' šta je tu je.. brdo se mora savladati. 

 

DSC08178.JPG

 

Preživesmo i taj uspon.. ne mnogo dugačak.. kratak ali ubitačan. Od Krepoljina teren uglavnom vodi blago naniže i usput zastajemo kod manastira Gornjak gde na kratko pauziramo. 

 

DSC08180.JPG

 

DSC08182.JPG

 

Inače, put kroz Gornjačku klisuru je prilično atraktivan sa malim brojem vozila, dosta šume te je i u letnjem periodu prijatno za vožnju. 

 

DSC08186.JPG

 

DSC08188.JPG

 

U klisuri postoji i jedno odmorište sa odličnom izvorskom vodom gde se rashladjujemo.. tu nas dočekuje i jedan raspoložen džukac koji nas malo zabavlja. 

 

DSC08190.JPG

 

Ostatak puta do Smedereva, nekih 70-ak km prolazi u jurnjavi pored njiva i pokošenih livada.. i ponekom kafanom usput kao što su "vrata Homolja".. uuu, dobra kafa beše.

 

DSC08191.JPG

 

DSC08195.JPG

 

U Smederevo ipak stižemo pre zalaska sunca, potpomognuti sa vetrom u ledja a i sa čudesno oporavljenom Majklovom nogom. 

 

Link ka ruti    http://www.sports-tr...4b0d7f89fd0d501

 

 

Ovo je moj predlog za jednu simpatičnu vikend turu.. ima se šta videti a bogami i pojesti. Na Krupajskom vrelu u gostioni za sitne pare može se noćiti (čini mi se nešto oko 700din po krevetu) a može se i pastrmka pojesti jer u sklopu pansiona ima i ribnjak. U vrelu se može i bućnuti.. pod uslovom da možete izdržati ledenu vodu.. a u termalnom izvoru kupanje je pravo uživanje. 

 

 

Laku noć svima.. uskoro nova priča-nova vikend tura.

 

 

 

 


  • 6
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#16 Gagilano

Gagilano
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 05 December 2016 - 04:08 PM

Odlicna tura, uvrstio sam je u plan za iduce prolece. :)

 

Da nemas slucajno GPX fajl koji bi mogao da podelis?  n2:party-021


  • 0

#17 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4414 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 December 2016 - 07:40 PM

 

 

Da nemas slucajno GPX fajl koji bi mogao da podelis?  n2:party-021

Ima, ali.. neko će morati da mi pojasni kako se ubacuje (i da li može) GPX u postu.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#18 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 05 December 2016 - 10:53 PM

1.jpg

2.jpg


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#19 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4414 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 December 2016 - 05:43 AM

attachicon.gif1.jpg
attachicon.gif2.jpg



Ccc.. a ja utripovao da se u toj opciji mogu postaviti samo fotografije.

Veceras cu dodati GPX.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#20 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 December 2016 - 01:15 PM

Chamade,kao i obicno : lepo napisano,sazeto taman koliko treba,bez suvisnih recenica,sve to propraceno veoma lepim i zanimljivim fotografijama. Ne kazem prvi put,pravo uzivanje citati tvoje putopise. Krupajsko vrelo nestvarno lepo,kao iz Tolkinovih romana. Steta sto nam je tako zapostavljen domaci turizam,prvi priznajem da nisam do sad cuo za ovu nasu prirodnu lepotu. Sto se tice fat bajka i ture :lud ili hrabar,tek tvoj prijatelj je dokaz da "boj ne bije svijetlo oruzje,vec boj bije srce u junaka". Cik od danas da cujem nekog da ne moze na turu mtb-om jer nema slick gume ili ne daj boze da mu treba drumas ;)
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika