Srbija do prvih bodova na Trci oko Čankala u Turskoj

Kozomara i Stević na postolju poslednje etape na Trci oko Čankala (UCI 2.2) u Turskoj.
Subota, 28. mart 2015

Na poslednjoj etapi Trke oko Čanakala (UCI 2.2) voženoj 142 kilometara Srbija je imala dvojicu predstavnika na postolju. Nikola Kozomara, koji se u Turskoj nadmetao kao član bugarske ekipe Hemus 1896, bio je drugi, dok je Ivan Stević, u dresu našeg nacionalnog tima, zauzeo najniži stepenik postolja. Obojica su se linije cilja domogli u vremenu pobednika Turčina Ismaila Askoja (Torku Šekerspor).

Srbija je tako konačno došla do prvih poena u godini koja je kvalifikaciona za Olimpijske igre u Rio de Žaneiru. Iako su u Turskoj i tokom prethodnih dana dobro vozili, naši takmičari nekako su ostajali nadomak podijuma koji donosi bodovne jedinice. Na drugoj etapi Dušan Kalaba je bio četvrti, dok je Stević bio peti. U prvoj Ivan je bio četvrti, a Kozomara peti.

Za mesta na postolju osvojeno je ukupno sedam poena. Stević je poslednjeg dana napredovao i u generalnom plasmanu. Kao četvrti, 17 sekundi iza slavodobitnika Ahmeta Akdileka (Torku Šekerspor), osvojio je još 14 bodova.

Izvor: M.Ti.