DA I TI DIŠEŠ NA DVA TOČKA

Ivan Stević šampion Srbije!

Nedelja, 23. jun 2013
Ivan Stević šampion Srbije!

Ivan Stević (33) biciklista OBK Beograda osvojio je šampionsku titulu na Šampionatu Srbije u drumskoj trci održanom na autodromu Beranovac kod Kraljeva. Drugo mesto pripalo je Marku Daniloviću iz čačanskog Borca, dok je treći stigao, što je veliko iznenađenje, Bojan Đurđić iz kragujevačkog Radničkog kome drumski biciklizam nije specijalnost, jer je najbolji srpski biciklista na planinskom biciklu.

U bodovanju vozača do 23 godine, najbolji je bio Danilović, drugo mesto pripalo je Nikoli Kozomari (OBK Beograd), a treće Milošu Borisavljeviću (CCN Metalac).

Steviću je ovo peta šampionska titula na drumu: 2003, 2005, 2006, 2009. i 2013. Ima i šampionsku titulu u vožnji na hronometar iz 2012. Vicešampion na drumu je bio 2001. a treće mesto na državnom drumskom prvenstvu pripalo mu je 2002.

Selektor Radiša Čubrić 23. juna povešće na Mediteranske igre Gabora Kasu (Spartak, Subotica), Jovana Zekavicu i Marka Danilovića (Borac, Čačak) i Miloša Borisavljevića (CCN Metalac).

Najuspešnija seniorka bila je Ivana Kostić (Orlovac Sistem FPS, Crna Trava).

U juniorskoj trci postolje su napunili vozači Partizana - Miloš Bajić je pobedio, ispred Dušana Kalabe i Luke Kotura. Milica Rakić (BK Novi Sad), koja je lane bila najbolja kadetkinja, je osvojila titulu za omladinke.

Troje mladih osvojilo je „duple krune“, pobedivši i u vožnji na hronometar i u drumskoj trci: kadet Dušan Rajović (CCN Metalac) i u mlađoj kadetskoj kunkurenciji Ivana Vilim i Veljko Stojnić (oboje S tim Sombor).

Rezultati, muškarci – elita, 132 km: 1. Ivan Stević (OBK Beograd) 3;17,31 časova, 2. Marko Danilović (Borac, Čačak) + 4 sekunde, 3. Bojan Đurđić (Radnički, Kragujevac) + 2,05 minuta itd.

Do 23 godine, ista staza: 1. Marko Danilović (Borac), 2. Nikola Kozomara (OBK Beograd), 3. Miloš Borisavljević (CCN Metalac).

Žene – elita (60 km): 1. Ivana Kostić (Orlovac Sistem FPS) 1:25,00, 2. Ivana Mijučić (Elit, Novi Sad) 1:30,04, 3. Alma Beširović (Novi Pazar) 1:40,40 itd.

Juniori, 84 km: 1. Miloš Bajić 2:01,24, 2. Dušan Kalaba 2:27,3. Luka Kotur (svi Partizan) 2:01,46 itd.

Juniorke, 40 km: 1. Milica Rakić (BK Novio Sad) 1:21,11, 2. Violeta Trifković 1:22,19, 2. Zorana Topić (obe Jednota, Šid) 1:35,20 itd.

Kadeti, 52 km: 1. Dušan Rajović (CCN Metalac) 1:40,00 časova, 2. Andrija Galović (Partizan) – isto vreme, 3. Aleksandar Radivojević (Boba, Valjevo) 1:25,08 časova itd.

Mlađi kadeti, 30 km: 1. Veljako Stojnić (S tim, Sombor), 55,31 minut, 2. Andrija Joksimović (Partizan) 57,32, 3. Nemanja Stojanović (CCN Metalac) 58,44 itd.

Mlađe kadetkinje, 20 km: 1. Ivana Vilim (S tim) 42,00 minuta, 2. Neda Opačić (Avalski soko) 43,21, 3. Emilija Dačanin (Jednota, Šid) 50,00 itd.

Učestvalo je blizu 100 biciklistkinja i biciklista.

Da bi postaviti komentar morate biti prijavljeni na sistem